Bu cebin yaptıklarına kimse inanamadı!

İnanılmaz bir olay dedikleri bu olsa gerek! Bu cep telefonunun yaptıklarına kimse inanmadı...

Yangın çıkmadı ama haber yangın gibi yayıldı
İşte o fırın ve Andrei'nin sıradan cep telefonu

Apartman yöneticisi ve tamirci fırını baştan sona kontrol ettiler. Elektriğine baktılar, her şeyine baktılar ama bir yanlışlık yoktu. Bu gayet düzgün çalışan, kendi halinde sıradan bir fırındı. Kafalarını hayretle kaşıdıktan sonra kiracı Andrei Melnikov'a dönüp baktılar. Ancak hala duruma inanamıyorlardı!

"Bu basitçe imkansız" dediler. Maytag ürünü olan Magic Chef modeli bir fırındı bu. Andrei'ye inanamıyorlardı, bu fırın kendi kendine nasıl yanardı! Tamirci "Hayal etmiş olmayasın?" dedi. Andrei eline erimiş plastik termometreyi alarak "Bunu da mı?" diye sordu.

İngiliz komedilerini andıran bu durum akıllara durgunluk veriyor. Andrei ve eşi Lina'nın mutfağındaki fırın kendi kendine yanmaya başlıyor. Tam da Andrei'nin mutfaktaki cep telefonu çalınca! 10 dakika kadar konuşan Andrei sonunda duman kokusunu alıyor ve mutfakta etin sıcaklığını ölçmekte kullandıkları termometrenin yandığını görüyor.

Şimdi okurken siz de inanmıyor olabilirsiniz ancak Andrei ocağı belki de o esnada çalan cep telefonunun açtığını düşünüyor. Apartman yöneticisi ve tamirci ona inanmayınca denemeye karar veriyor. Ocağın yanına koyduğu telefonu başka bir cep telefonundan arayıp çaldırdıklarında olan oluyor! Fırının dijital göstergesindeki saatin yerine yüksek ısı ayarını belirten "High" beliriyor!

Olay bununla da kalmıyor! İşte hikayenin zincirleme gelişen devamı...

Çok garip ama sonuna kadar gerçek...

Andrei beslediği hayvanlar için endişeleniyor

Gidip aynı fırından buluyor ve tekrar test ediyorlar. Maytag Model CGR1425ADW gerçekten de yanında cep telefonu çalınca yüksek alevde yanmaya başlıyor! Sonuçta fırını üreten firma da şaşkına dönüyor ve fırını başka bir modelin sıfırıyla değiştirmeyi, fırını da alıp laboratuara götürmeyi teklif ediyor ve haliyle fırını test etmek istiyor. Üstüne itfaiye ekipleri gelip bu potansiyel tehlike hakkında bilgi alıyor. Federal Tüketici Ürün Emniyeti Komisyonu ona yazılı bilgi isteği yolluyor.

Rusya'dan 2000 yılında göç eden Andrei Melnikov bilgisayar, network ve güvenlik sistemleri kuran bir firmayı yönetiyor. Dairesi elektronik eşyalarla dolu ve bu olay onu ve eşini endişelendirmiş "Maddiyet bir kenara üç evcil hayvanımız var..." diyor.

Hala inanmıyorsanız bir de bunu okuyun: Bunun gerçek olduğuna hala inanamayan New York Times muhabirine de olayı birebir göstererek kanıtlıyor ve artık bize de söyleyecek söz bırakmıyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Tasarım hatasından da öte bir şey bu :D

Bide telefonda 1 e basınca kapansın 2ye basınca derecesi düşsün 3 derecesi yükselsin onlara mobilfırın densin

"Maddiyet bir kenara üç evcil hayvanımız var..." diyor.

xD

Ben pek birşey anlamadım. Acaba sorunun neyden kaynaklandığını bulabildiler mi?

TEHLİKELİ BİR DURUM AMA
BENCE GENEDE KOMİK BİR OLAY
ALO DERDEMEZ OÇAK YANIYOR BİRDE O SIRADA MUTFAKTA GAZ SIKIŞMASI VARSA BUUUMMMMMMM.........

O kadar da inanılmaz değil canım; frekansları aynı olan, ayn dalgalaru yayan cihazlar birbirini tetikler; şaşılacak bir durum yok ortada.

Tasarım hatasından da öte bir şey bu :D

Hahaha. Dijital olduğunu söyleseydiniz ya baştan. Ama gerçekten büyük tehlike yaratır.

insan haatı demek bu kadar ucuz insan her koşulda denerde öyle satar

şimdi bu telefon ütüde yapar :D

ahhaha o değil de fw mail tadında olmuş makale =D

ben diğer yazılarınmda da belirttiğim gibi - aslında dikkatsiz ve kötü modellenmiş teknolojiler hayatımızı birgün altüst edecek ve geri dönülmez bir çıkmazla baş başa kalacağız...!!!

düşünsenize eğer bir fırında yüksek derecede ateş yakabilecek bir sinyalizasyon prblemi varsa bizim vücudumuzda ki hücreler ve içlerindeki karöaşık yapılar nasıl etkileniyorlardır kimbilir ?

peki ya spermler nasıl etkilenir? onlar için ısı ve radyasyon sakat veya ölü doğumların sebebi hala anlamadınız mı?

bilgisayarınızı açın ve cep telefonunu bilgisayarın kasasının yanına koyun ve mouse oynatmaya başlayın, mouse yi oynatırken başka bir cep tel ile kasanın yanındaki cebi çaldırın ve o anda neler olduğuna bakın. (((mouse donacaktır ve bilgisayarınız kitlenecektir, monitörünüz titreyecektir)))

heeeeey milleeet eşlerimiz hamileyken hatanelerde bile bazı makinalar yasakken bu aletler gözümüzün önünde bilgisayara bu derece etkilerini gördükten sonra sağlımızla ilgili aklınıza ne gelir ?

saygılarımla

tehlikeli olabilirdi:D demekki neymiş yanan şeyleri dijital almıyacaksın:D

işten eve dönerken daha yoldayken ocaktaki yemeği ısıtmak için kullanılabilir bu yalnız... :P

işten eve dönerken daha yoldayken ocaktaki yemeği ısıtmak için kullanılabilir bu yalnız... :P

bence süper bişi ya unutkanlar açısından özellikle:) ocagın altını acık unutsak tel ile durumu idare edebilirz gözumuz acaba acıkmı bıraktım dıe gerıde kalmas:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir