Bu Chrome OS başka Chrome OS!

Herkes Google işletim sistemini indirdiğini sandı ama sonuç hiç de bekledikleri gibi olmadı...

  • Ali Güngör
SUSE'dan Chrome OS
Google'ın işletim sistemi değil

Google'ın Chrome işletim sisteminin çıkışı haberleri sosyal ağları sarstı. Twitter, Facebook ve benzeri sitelerde büyük bir hızla paylaşılan işletim sisteminin Google'a ait olup olmadığı ortaya çıktı.

Google'dan resmi bir açıklama gelmemesi bir yana, ekran görüntüsünde de görülebileceği üzere Bu Chrome işletim sistemi Google'ın değil SUSE Studio'nun ürünü. Bu işletim sistemi sites.google.com/site/chromeoslinux/download adresinde yer alıyordu. Görülebileceği gibi resmi bir Google Chrome OS sitesi değil.

Sayfanın en altında "Chrome OS is not related to Google" mesajı yer alıyor, yani "Chrome OS, Google ile alakalı değildir." Ayrıca "Service provided by SUSE Studio. See the license" uyarısı da burada görünüyor.

Google, SUSE Chrome ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı, ancak ilgili site yayından kaldırıldı. Sonuçta Google'a ait bir marka başka bir firma tarafından kullanılmış. Chrome işletim sisteminin gelecek yılın sonlarına kadar çıkmasının beklenmediğini de hatırlatalım.

Detaylar için Chrome OS ile ilgili bilmeniz gereken 10 şey isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

sayfa kapanmış bile

Google Siteyi kapatmış.Siteye girmeye çalıştığınızda aşağıdaki yazıyla karşılaşıyorsunuz.

"Site Devre Dışı Bırakıldı

Bu site, Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakılmıştır. Bu devre dışı bırakma eyleminin hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamızı ziyaret ederek durumu bize bildirin. Bize Ulaşın "

Ne gariptir google siteyi kapatmış fakat önbellekte hala yer alıyor.
girmek isteyenler için link:
http://209.85.129.132/search?q=cache:http://sites.google.com/site/chromeoslinux/download

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play