Bu Chromebook'larda Android uygulamaları çalışıyor

Google, bu iki Chromebook modelinde Android uygulamalarının kapısını açıyor!

Chromebook'ta Android atağı

Google, yeni yayınladığı Chrome OS sürümünde, Google Play Store erişimini sağlamıştı, fakat bunu "beta" olarak kullanıcılara sunuyordu. Neyse ki çok geçmeden stabil sürümü de kullanıma açtı. Buna göre şimdilik iki Chromebook ile Android uygulamalarına erişim imkanı sağlanacak.

Bu iki Chromebook, ASUS Chromebook Flip ve Acer Chromebook R11 olarak karşımıza çıkıyor. Yine Chromebook Pixel 2 ile de Android uygulamalara erişmek mümkün. Fakat bu ürün şu an stoklarda bulunamıyor. Bunu da söylemek lazım.

Bakalım Google, Google Play Store erişimini diğer Chromebook modellerin de açacak mı? Eğer açacaksa bile ne zaman açacak? Bekleyip göreceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bence google çok geç kaldı. Windows mağazası aldı başını gidiyor. Hem de Windows mağazası bilgisayarla tam uyumlu. Yani klavye fare ve dokunmatikle tam uyumlu. Ama google play daki uygulamalar dokunmatik için uyumlu. Yani fareyle tam uyumlu değil. Bu düzelebilir ama artık çok geç. Zaten android tabletlerin satışı düştü insanlar Windows lu tablete yöneldi.

@02 Ekim 2016 18:32 windows mağazası da uygulamadan geçilmiyordu cidden, sağolun yani her aradığımız uygulama orda mevcutmuş. remix os yükle bilgisayarına ve android pc keyfini yaşa.

@02 Ekim 2016 18:32 Yazık senin gibi Windows fanlarının soyu tükenmedi mi hala ya? Windows Mağazası aldı başını gidiyor dedi adam yaaa çıldırıcam ya dalga geçiyor bu bizimle

chrome book pixel 2013 kullanıcısı olarak bu guncellemeden mahrum bırakılmak tamamen tıcari olduğunu dusunuyorum aslında cihazım donanım olarak bu guncellemeyi kaldıracak guctedir.

@02 Ekim 2016 20:21 yavaş yavaş tüm modellerin kullanımına açılacak zaten, merak buyurmayınız.

@02 Ekim 2016 20:21 chromebook pixel 2013 e umarım gelir fakat gelecekler listesinde yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir