Bu da Battlefield 3 faciası!

Battlefield 3: Aftershock isimli "facia oyun" piyasaya çıktı, çıkar çıkmaz da ortadan kayboldu!

  • Ertuğrul Süngü
Bu da Battlefield 3 faciası!

Battlefield 3 çıktığı günden bu yana geçen sürede birçok başarıya imza attı. Oyun henüz piyasaya çıkmadan önce de adından fazlasıyla söz ettirmişti ve EA de bunun fazlasıyla farkındaydı. Daha o zamanlar EA'den yapılan bir açıklamada, oyunun bir de iOS versiyonunun piyasaya sürüleceği net bir şekilde dile getirilmişti.

Aradan geçen onca zaman sonraysa, geçtiğimiz Cuma günü, Battlefield 3: Aftershock isimli korkunç bir oyun kendisini kimselere reklam etmeden piyasaya çıktı. Ne var ki IGN UK'den yapılan açıklamaya göre, App Store'da kısa zamanlı şok etkisi yaratan oyun, EA tarafından tamamen piyasadan çekilmiş durumda.

Aslında tamamen bedava olan Battlefield 3: Afterschock ne yazık ki kullanıcılarını mutlu etmeyi başaramadı. Bu durumda oyunun tam anlamıyla çalışmıyor olmasının payı bir hayli büyük. Ayrıca oyun yakın bir zamanda beyaz perdede olacak Act of Valor isimli filmden birçok alıntı yapmış durumda. Hatta oyun içerisindeki "support class" karakterleri açabilmek için filmin bazı fragmanlarını izlemek de zorunlu halde bulunuyor. Direk link olarak verilmiş siteye girip izlenecek tek bir fragman bile oyun içerisinde bulunan farklı künyelerden bir tanesine sahip olmamızı sağlıyor.

EA'ın yaptığı açıklama şimdilik yeterli

EA'ın işi bir hayli zor

EA'den yapılan açıklamaysa firmanın her şeyi olduğu gibi kabul ettiğinin resmen bir göstergesi. "EA Mobile olarak kullanıcılarımızın tıpkı bilgisayarlarında ya da konsollarında olduğu gibi kaliteli ve özel bir EA yapımı ile karşılaşmalarını istiyoruz. Bu yönde aldığımız kesin karar sonucunda Battlefield 3: Afterschock isimli oyunumuzu App Store'dan kaldırıyoruz ve kullanıcılardan gelen şikayet ve öneriler doğrultusunda yapacağımız değişiklikler tamamlanıncaya kadar da oyunumuzun üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Oyunu indiren bütün sevenlerimize teşekkür ediyoruz."

EA şimdilik konu hakkında daha fazla konuşmazken, bir yandan da Battlefield 3 temalıdaha iyi bir iOS oyunu üzerinde çalışıyor. Beklentiler, oyunun bu yıl içerisinde hazır olacağı yönünde...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bence BF3 kendisi bir facia!
4 GB RAM 3 FB VIDECARD olan bilgisayarda:
En son grafikte BF3 Donuyor.
En son grafikte MW3 Donmuyor.

Bence onlar Oyun Motorlarına bir el gezdirmeliler.

Artık doğru dürüst bilgisayar oyunları kalmadı. Nerede o Red Alert'lar, Red Alert 2'ler, Generals'ler; hey gidi günler hey. Ayrıca şu beleş Battlefield muhabbeti de nereden çıktı?

Bence BF3 kendisi bir facia!
4 GB RAM 3 FB VIDECARD olan bilgisayarda:
En son grafikte BF3 Donuyor.
En son grafikte MW3 Donmuyor.

Bence onlar Oyun Motorlarına bir el gezdirmeliler.
Bugün  21:44
---------------------------

Bf3 ile mw3 ün motorlarini kiyasladinya bravo diyorum :)
Mw3 ün son grafik hali mw3 un orta grafiğine bile yaklaşamaz

-----------------------------------------------------------------------------------
"Artık doğru dürüst bilgisayar oyunları kalmadı. Nerede o Red Alert'lar, Red Alert 2'ler, Generals'ler; hey gidi günler hey. Ayrıca şu beleş Battlefield muhabbeti de nereden çıktı?"
---------------------------------------------------------------------------------
kardesim bf3 fps command and conquer serisi ise strateji ayrıca c&cgenerals 2 geliyor onu oyna redalert3 uprising oyna :D

BF 1942 miydi neydi onu oynamıştım grafikleri kötüydü ama umurumda değildi güzel mi diye baktım ama o oyunu açmam la kapatmam bir oldu bir daha asla battlefield oyunu oynamadım . Sonuna kadar Infinity Ward !

Bence BF3 kendisi bir facia!
4 GB RAM 3 FB VIDECARD olan bilgisayarda:
En son grafikte BF3 Donuyor.
En son grafikte MW3 Donmuyor.

Bence onlar Oyun Motorlarına bir el gezdirmeliler.

saçmalama dostum,senin bf3 dedigin oyundaki grafigi elde edebilmek için mw3 deki en son ayar grafiklerini 3 le çarpman gerek ancak o zaman bf3 e eşit bir grafik elde edersin,gelip bize burada mw3 fanlıgı yapma bizde seviyoruz mw3 ancak oyunun grafikleri son 3 seridir aynı bir adım ilerleme yok.kötümü ? yo hayır çok güzel ortam uyarlaması falan muhteşem fakat bf3 deki grafik hiç bir oyunda olmayan grafik,ayrıca oyun motoruda su anki yapılmıs en iyi oyun motoru...gerçi cry engine de var ancak crytek tam anlamıyla onu kullanmıyor neden bilmiyorum fakat bir videoda neler yapabilecegini crytek acık ve net bir sekilde göstermisti.. neyse iyigünler herkeseee :)

bu konuya yorum yapan arkadaşlar inş. benim yazdığım yorumuda görürsünüz..Battlefield 3'den belli ki bi habersiniz..oyunu en basitinden bir gün beşiktaş barbaros bulvarındaki adeks cafeye gidip multiplayer oynicam diye açtırın..ordan 64 veya 32 kişilik büyük bir haritaya girin (caspian border,karg island vs.).....sonra görüceksiniz ki her gün o cafeye gidip btf3 oynuyosunuz..bahsettiğiniz ve efsane dediğiniz oyunlarda bir daha aklınıza gelirse 1 günlük cafe paranız benden :)

faciamı bu facia taa 2000 yıllarından kalma grafiklerle pcde bulunan cod olabilir ancak bf yi bırakın telefonda facia yaşasın ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play