Bu detay büyük ekranlı iPhone'un habercisi mi

Apple'ın geliştirici etkinliğinde fark edilen bu detay, daha büyük bir iPhone'un habercisi olabilir!

Apple'ın WWDC etkinliğinde en çok dikkat çeken Siri güncellemeleri ve yeni Maps uygulamasıydı. Ancak etkinlikte iOS SDK'nın tanıldığı sırada kısa bir süre görünen Auto Layout (Otomatik Düzen) işlevi, daha büyük ekranlı bir iPhone'a işaret ediyor olabilir.

Auto Layout işlevi, geliştiricilere arayüz öğelerinin ekranda nasıl gösterileceğine dair bazı kurallar tanımlama şansı veriyor. Örneğin "sol taraftaki düğme, diğer bir düğmenin 30 birim uzağında olacak" gibi. Auto Layout, Apple'ın geliştirme düzeninde yeni bir özellik değil ve OS X'de Lion ile beraber tanıtılmıştı.

Peki Auto Layout, iPhone için ne anlama geliyor? Auto Layout, geliştiricilerin farklı çözünürlüklerdeki iPhone'lar için uygulamalar geliştirebilmesine izin verecek. Geliştiricilere göre Auto Layout işlevi, varolan bir uygulamanın daha geniş ekranda gösterilebilecek şekilde güncellenmesini de kolay bir hale getiriyor. Yine de Auto Layout özelliğinin gelecek olması, daha büyük bir iPhone ile tanışacağımızı garanti etmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

kafayı yemişsiniz yok büyüktü yok küçüktü çıkınca görcez zaten

bence çok değil ama daha büyük bir ekranla gelecek. 4 inci geçmez bence zaten çok da büyük oldumu kullanımı zor olur

kurtlu elma büyük ekranlı tekno tuğla yapsa ne farkedecek ki? yine kısıtlayıcı yine fos...

Suanki iPhone 3.5" ekraniyla cocuk oyuncagi gibi duruyor.Onun icin kesinlikle daha büyük ekranli bir iPhone cikaracaklar. Bu 4" mi olur 4.3" mi bilemem.

ya varya sizin ne halt ettiğinizi anlamadım chip defol hayatımızdan sanane iphonun küçüklüğü büyüklüğünden işlevine bak..

kedidir o kedi.

iPhone-iPad uyumudur o

resimde birde face detection api var.yüz tanıma yeni iphone'da geliyor demek.özenti apple

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir