Bu efsane oyun, artık okulda bir ders!

Bilgisayar oyunlarını sakın küçümsemeyin; aksi halde sınıfta kalabilirsiniz. İşte ders olan oyun...

  • Ali Güngör

Dünyanın en popüler strateji oyunları arasında yer alan ve Güney Kore'de milli bir spor sayılan Starcraft 2 artık okulda bir ders!

Florida Gainesville'de bir okul 'StarCraft'ta 21. yüzyıl yetenekleri' isimli, 2 kredilik bir ders başlattı. Haftalık olarak oyun ve kayıtlı maçların analizinden, gerçek-oyun dünyası arası konseptlerin analizinden oluşan dersin amacı iş yaşamında başarıyı arttırmak.

Oyunda farklı ünitelerin yönetimini ve doğru ünitenin, doğru yerde kullanımını iş yaşamıyla kıyaslayan dersin bir benzeri de Amerika'nın en prestijli üniversitelerinden olan Berkeley'de veriliyor.

Problem çözme yeteneklerinde modern çağın getirdiği teknolojik anlayışı sınıfa taşımayı hedefleyen dersin büyük ilgi gördüğünü söylemeye gerek var mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Turkiye deki derslerden diyaloglar ;

- Ortmenim, Ahmet yine Protoss larla Rush yapti,
- Cocuklar sinav esnasinda birbirinizin monitorune bakani Kick lerim serverdan
- Pisst Osman, Mehmetlerin uste Battle Cruser yollayacam caktirma :)
- Ortmenim, Zerg leri ben alabilirmiyim bizim evdeki bocuklere cok benziyorlar

İşte böyle dersi sevdirebilirler. :)

türkiyede ancak knightonline ders olur.......................

Güzel göstermek adına 80 yaşındaki bir kadına ağır makyaj yapılmışa benzeyen bu uyduruk oyunu oynayacağıma resmen ders dinlemeyi tercih ederim Blizzard oyun firmasını sıkıcılıkta geometri dersini bile aşacak kadar rezalet bir oyun yapma utanmazlığını gösterdikleri için tebrik ediyorum!!!!!

South Park çizgi dizisinde Blizzard firmasını paragöz bir firma olarak tasfir etmişlerdi bende yok canım adamların hakkını yiyorlar demiştim ama şimdi anlıyorumki meğerse adamlar yerden göğe kadar haklılarmış!!!!!!!!!!!

"türkiyede ancak knightonline ders olur.......................
"

aynen :)

alıntı: "Güzel göstermek adına 80 yaşındaki bir kadına ağır makyaj yapılmışa benzeyen bu uyduruk oyunu oynayacağıma resmen ders dinlemeyi tercih ederim Blizzard oyun firmasını sıkıcılıkta geometri dersini bile aşacak kadar rezalet bir oyun yapma utanmazlığını gösterdikleri için tebrik ediyorum!!!!!

South Park çizgi dizisinde Blizzard firmasını paragöz bir firma olarak tasfir etmişlerdi bende yok canım adamların hakkını yiyorlar demiştim ama şimdi anlıyorumki meğerse adamlar yerden göğe kadar haklılarmış!!!!!!!!!!!"

80 yasında beyinli birisi yazmıs sanırsam...makyajını merak ettim ..

Sonra diyorlarki neden AB ye giremiyoruz.. Neden bizi avrupada ve dünyada horgörüyorlar.. neden 3. dünya ülkesi olmada hep en önde gidiyoruz..
Bu yorumlarla ve kafa yapısıyla giderseniz böle olur.. zaten yorumları yazanlarında yaş'larındanda şüphe etmedim değil hani..

SouthParkda sölediler diye illa blizzard para göz bir firma diye kötülemeye gerek yok.. Seninde öle bir şirketin olsaydı sende para kazanmak icin onların politikasını izlerdin.. sakın ben yapmazdım deme bu adamı dahada batırır.. Herkesin amacı dünyaya yayılıp para kazanmak cünkü.. Heleki ürettiğin oyun eglence sektöründeki en iyi 2 online oyundan birisiyse..

Diğer yorum yapanda K.O denen online oyunu oynamakdan başka birsey bilmediği için sadece laf olsun diye yorum yazan bir cocuk.. Ona fazla parmak agrıtmaya gerek yok klavyede...

Gelsinler DotA dersi veriyim :D

Sen de yorum yaz