Bu eklenti ile arama yapmak çok zevkli

Bedava IE ve Firefox eklentisi YoLink ile internette aradığınızdan da fazlasını bulacaksınız...

  • Ümit Öncel
Bu eklenti ile arama yapmak çok zevkli
YoLink ile arama sonuçları içerisinde arama yapmak mümkün.

Uçsuz bucaksız internet dünyasında yolumuzu bulmamızı sağlayan arama motorları yardımıyla her gün milyarlarca arama sonucu elde ediliyor. Bu arama sonuçları çoğumuzu ortalamanın üzerinde memnun etse de, bu sonuçları daha da işe yarar hale getirmek mümkün. YoLink adlı ücretsiz bir program bu konuda size yardımcı olabilir.

YoLink, bir Firefox veya Internet Explorer eklentisi olarak çalışıyor. Yaptığı şey ise gerçekleştirdiğiniz arama sonuçlarının listelendiği sayfa yer alan bağlantılara sizin için göz atmak ve içeriği hakkında size aynı sayfada ek bilgiler sunmak. Böylece bir bağlantıya tıklamadan önce, açılacak olan web sitesinin aramanızla gerçekten ne kadar ilgili olduğunu tespit edebilirsiniz.

Temel olarak arama motorunun sonuçlarını daha detaylı inceleyebilmek hedefiyle hazırlanmış olsa da YoLink, içerisinde bağlantı bulunan tüm internet sayfalarında kullanılabiliyor. Kullanmak için tek yapmanız gereken, tarayıcının araç çubuğuna yerleşen bu eklentide yer alan boş alana istediğiniz anahtar kelimeyi yazmak ve Enter'a basmak. Bundan sonra pencere ikiye bölünecek ve sağ tarafta sayfada yer alan bağlantılardan YoLink'e yazmış olduğunuz anahtar kelime ile ilgili olan bağlantıların bir ön izlemesini görebileceksiniz.

YoLink'i şu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

güzel ama boyutu neden bukadar büyük 6mb

Tarayıcı çok hantallaştırdı.Bence olmazsa olmaz bir ekleti değil.Yani kullanmazsanız çok birşey kaybetmezsiniz.

Evet neden boyutu bu kadar büyük ilginç; 6.9 mb.
Eklentiden ziyade program demek daha doğru olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play