Bu ekran arkasını gösteriyor!

İki dev üreticiden, hem de aynı anda büyük bir OLED atağı geldi: Arkayı gösteren ekranlar...

  • Ümit Öncel
Bu ekran arkasını gösteriyor!
İşte LG'nin 15 inçlik şeffaf OLED'i.

OLED ekranlar her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Üreticiler arasındaki OLED rekabeti de gittikçe kızışmaya başlıyor. Bunun doğal sonucu olarak da firmalar OLED ekranlarda farklılık yaratma peşindeler. İşte bu rekabetin ürünü; şeffaf OLED!

Şeffaf bir OLED ekran üretme fikri oldukça yenilikçi ve ilginç. Tek sorun iki elektronik devinin bu yeniliği aynı anda gerçekleştirmesi oldu. Samsung ve LG, kendi şeffaf OLED ekranlarını Japonya'da düzenlenen bir elektronik fuarında aynı anda tanıttılar. İki ürünün de teknik detayları henüz net değil ama söylentilere göre her iki cihazın da şeffaflık oranı %30.

Buna rağmen neyse ki iki firma farklı kullanım alanlarına yönelmiş durumda. LG'nin 15 inçlik şeffaf OLED ekranı özellikle halka açık ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış durumda. Samsung'un daha küçük şeffaf OLED'inin ise ufak taşınabilir cihazlar ve özellikle de cep telefonlarında kullanılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

geçtiğimiz günlerde chip de yayınlanan şeffaf cep telefonu hayal olmaktan çıkacak yani

bu ekranlar bana star trek (2009) filmindeki gemi içindeki
panelleri hatırlattı acep o paneller gerçekmi yoksa yeşil fonmuydu
kararsız kaldım şimdi :) (G3.TR)

Gerçek aero glass:D:D:D:D

hatta var bi tane Lg nin yeni telefonunda tuş takımı şeffaf ..

Radyonun resimlisi bu ...sizim aklıma gelmişti :D:D:D

LG ve Samsung hiç şaşırmamalı :) Ayrı para üreticisinden çıkan iki farklı Güney Kore firması :) Güzel olmuş yakında LCD'lere de güle güle deriz.

reklamlarda bir tane var galiba lg nindi dokunmatik şeffaf tuştakımlı telefon vardı

Zeki müren yaşasaydıda bunlarıda görseydi :D

Teknoloji yada Turkcesi yenilik para ile akilin zaman icerisinde bulusmasindan baska birsey degildir. Bizim yoneticilerimizin kafasi buna basmadigi icin bizim buyuk sirketlerimizin ticaretten anladigi da yalnizca ithal et ic pazara sattigi icin yerimizde sayiyoruz. Kafamiza atom bombasi mi atilmasi gerekiyor bizimde uretim zincirinin bir parcasi olmamiz icin yada bedeviler gibi yasamaya devam mi etmemiz gerekiyor anlamis degilim

görüntüden çok şarj süresini uzatmak için notebooklarda çok etkili olabilir ayrıca gözlerde herhangi bir yorulma olmaz diye düşünüyorum.

Çağrı Topçu

arkadaslar ekranım yan gosterıyodu fakat duzeltım ama sımdıde buyuk gosterıyo

Sen de yorum yaz