Bu eşleşmeler pek tutmadı!

Bu akıllara zarar 10 ortaklık, bazen bir el değil, iki elden de ses çıkmadığını ispat etti!

  • Zeynel A. Öztürk
2 el bir araya geldi ama ses çıkmadı!

Google'ın Nestle'yle anlaşarak tanıttığı Android KitKat, ismiyle çoğumuzu şaşırtmıştı çünkü beklenti, yeni sürümün adının "Key Lime Pie" gibi bir isim olacağı yönündeydi.

KitKat isminin kulağa hoş geldiğinden ve KitKat'lı Android logolarının lezzetli göründüğünden şüphemiz yok, ancak bu ismin Android'e bir katkısının olup olmayacağı bizce şüpheli. İki büyük firmanın pazarlama için güç birleştirerek yeni bir ürün ortaya çıkarmasına daha önce de birçok kere rastladık. İşte bir araya gelen, ancak ortaya iyi bir şey çıkaramayan firmalar ve ortaklıklarını hezimete uğratan ürünleri.

1. Acer Ferrari One

Acer Ferrari One gibi isme sahip bir bilgisayardan muhtemelen yüksek performans bekleyeceksinizdir. Ancak cihaz, sadece bir netbook'tu! AMD Athlon X2 işlemcili, 2GB RAM'li cihaz, iddiaya göre tüm netbook'ları geçiyordu. Ancak netbook öyle pahalıydı ki aynı paraya orta seviye bir laptop alabilirdiniz.

2. Lady Gaga'nın Polaroid yazıcıları

Lady Gaga, Polaroid'e göre "araştırma ve geliştirme takımıyla uzun zaman harcamıştı ve Polaroid'i her zaman çok sevmişti". Pop starı Lady Gaga'nın tasarladığı GL10, tasarım alanında büyük yenilikler yapmıştı! 

Ancak yine Gaga'nın tasarladığı, GL10'dan daha da ilginç GL20 kameralı gözlükler bile piyasaya sürülemedi (muhtemelen fazlasıyla aptalca göründüğü için).

Bentley Ego laptop, Asus Lamborghini laptop'lar

3. Bentley Ego laptop

Uzakta birilerinin ninesi tarafından tasarlanmış gibi görünen Windows Vista'lı bu laptop'a 19.943 dolar vermiş olsaydınız, korkarız etrafınızdakiler akıl sağlığınızdan şüphe edeceklerdi.

Laptop'un modanın sıkı takipçisi Microsoft'tan "Microsoft Moda PC'si Ödülü" aldığını da hatırlatalım.

4. Asus Lamborghini laptop'lar

Bir çocuk tarafından tasarlanmış gibi duran bu laptop, fazlasıyla büyük kasasıyla da çok kullanışsızdı. Asus'un Lamborghini'nin sert ve acımasız tasarımını laptop'larına taşıma hayali pek tutmamıştı.

5. U2 iPod

U2 ve Apple, 2004'de güçlerini birleştirerek özel bir iPod ortaya çıkardılar. İçinde U2'nin müziğiyle gelen iPod, basçı Adam Clayton'a göre sinerjiyle dolup taşıyordu. U2'nin yeni albümünü ücretsiz tanıtmış olmasının bu sinerjide katkısı olsa gerek.

U2 benzer bir ortaklığı 2009'da RIM'in BlackBerry'siyle de denemişti.

LG Prada, Canon EOS 550D Jackie Chan Edition...

6. LG Prada

Cebin üç nesli de ilginç düğmeler ve zamanının gerisinde teknik özelliklerle geliyordu. Ancak bunlar canınızı sıkmasın. En üstteki müthiş Prada logosu, bazılarına göre cihazın en önemli özelliğiydi.

7. Canon EOS 550D Jackie Chan Edition

SLR'leri sevmemek zor. Jackie Chan'i de öyle. Peki ikisinin bir araya gelmesi gerçekten gerekli miydi? EOS 500D sadece Çin'de satılan bir cihazdı ve normal 550D'den birkaç farkı vardı: farklı bir boyun askısıyla, daha iyi bir lensle ve deri kasayla geliyordu.

En çok merak ettiğimiz şey ise EOS 550D Jackie Chan Edition ile Nokia N96 Bruce Lee Edition'ı karşı karşıya getirdiğimizde kimin yeneceği...

Jerry Seinfeld ve Windows Vista...

8. Jerry Seinfeld ve Windows Vista

Microsoft'un aklında 2008 yılında çok parlak bir fikir geldi: TV dizisi 10 sene önce biten bir ismi bulup ona Bill Gates ile beraber garip reklamlar çektirmek.

Bu, aniden herkesin Vista'yı sevmesini ve onu satın almasını sağlayabilirdi. Ancak plan işe yaramadı. Gates ve Jerry Seinfeld'lı 3 reklam, gelmiş geçmiş en kötü reklamlar olarak nitelendirildiler.

9. Will.I.Am ve Intel

Will.I.Am, 2011'de Intel'in yaratıcı inovasyon direktörlüğüne geldiğinden bu yana bizlere göstereceği yenilikleri bekliyoruz. Şimdiye kadarki duruma bakacak olursak tüm bu ortaklık, bir pazarlama taktiğinden fazlası değilmiş.

Motorola, 2009'da David Beckham'ı bir terminatöre dönüştürmek için adeta bir servet harcadı. Firmanın bütün çabası, yeni lüks cebi Aura'yı tanıtmaktı. Beckham, sadece birkaç hafta bir kafede Moto Aura'yla değil, bir iPhone 3G'yle konuşurken görüntülendi.

10. David Beckham'ın Motorola Aura'sı

Motorola, 2009'da David Beckham'ı bir terminatöre dönüştürmek için adeta bir servet harcadı. Firmanın bütün çabası, yeni lüks cebi Aura'yı tanıtmaktı. Beckham, sadece birkaç hafta bir kafede Moto Aura'yla değil, bir iPhone 3G'yle konuşurken görüntülendi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yandex ve Özkan Uğur'a ne demeli:) Peki ya Yandex ve Aydın Doğan'a:) Müthiş kombinezonlar bunlar:)..

Eğer siz adi bir çanta üretiyorsanız ve Adi çantaya siz Ben10 ve ya sevilen bir çizgi filmin karakterleriyle ve logolarıyla donatırsanız inanın,Microsoft'u satın alabilecek güce erişirsiniz...

Alex russo işi çözmüş :)

@24 Kas 2013 22:47 Sağol kardeş :D

Samsung un Armani cep telefonu faciasını unutmuşsunuz...

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost