Bu Facebook numarasına kanmayın!

Eğer siz de bir Facebook kullanıcısıysanız ve bu yalana alet olmak istemiyorsanız, tıklayın!

Bu Facebook numarasına kanmayın!
Bu mesaj sahtedir, bu numarayı yemeyin!

Facebook üzerinde yayılan yeni bir sahte mesaj kullanıcıların profillerini işgal etmiş durumda. Temel olarak Facebook'un artık paralı olmak üzere olduğunu ve bu mesajı gece yarısına kadar duvarınıza yazarsanız bu ödemeden kurtulacağınızı yazan mesaj deneyimsiz Facebook kullanıcıları arasında fırtına gibi yayılıyor.

Mesaj her atıldığında gece yarısı yazdığı için sadece bu hatadan dolayı bile bir sahtekarlık olduğunu anlamak mümkün, ancak deneyimsiz Facebook kullanıcılarının dikkatsizliği bu mesajın her geçen gün daha da hızla yayılmasına neden oluyor. Facebook defalarca temel servislerinin bedava olduğunu ve her zaman da bedava kalacağını belirtiyor, ancak yine de benzer sahtekarlıklara prim veren Facebook kullanıcıları bulmak mümkün oluyor.

Kullanıcılar, özellikle arkadaşlarından, yakın arkadaşlarından gelen bu tür mesajları içeriğine çok da fazla dikkat etmeden duvarlarına yazdıklarından dolayı bu tür sahtekarlıklar Facebook var oldukça devam edecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

sene 99 IRC paralı olacak, sene 2002 MSN paralı olacak, sene yine 2002 Hotmail paralı olacak... Sene 2012 Facebook paralı olacak. nasıl bir yalan makinası bu yav :)

sene 99 IRC paralı olacak, sene 2002 MSN paralı olacak, sene yine 2002 Hotmail paralı olacak... Sene 2012 Facebook paralı olacak. nasıl bir yalan makinası bu yav :)

@09 Eki 2012 13:11 facebook paralı olacak lafı en az 2009 dan beri var ve malesef saf olan insanlarımız bu tür şeylere ileride de inanmaya devam edecekler

ana sayfaya gidin çıkış yapın bakın... hala anlamıyorsanız...

bir de bu mesajı kopyalamazsan annen ölücek vardı

bu yalan söyleyenler annelerini hiç mi sevmiyorlar acaba

paralı olursa Türkiyeyle bağlantısını kessinler. bizden para çıkmaz:)

2013 yılına gireceğiz nerdeyse hala facebook kullanan kaldı mı?

ülkecenek alışkanız no problem

Afedersiniz ama facebook zaten paralı. Parası olan gönderilerini anasayfada en tepede gösterebiliyor. Parası olan, sayfasını beğenmeyen 20bin kişinin anasayfasında yayınlarını gösteriyor. Parası olan oyunlarda 1. Oluyor, parası olan aramalarda tepede çıkıyor.

5 yul önce de vardı paralı olacak diye ortalık yıkılıyordu o kadar da her yere yazdım öyle bir durum yok diye ve yine facebook'u sallamak için böyle bir girişimde bulunuyorlar yoksa internet alanında insanlar bilinçlenmedi mi hala ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play