Bu fare bir gün toprak olacak!

Bu fare, doğada yüzde yüz çözünebilme özelliğiyle bir ilk! İşte o çevre dostu fare...

Bu fare bir gün toprak olacak!

Fujitsu, dünyanın ilk doğada çözünebilir faresini üretti. Yüzde yüz geri dönüşebilir olma özelliğine sahip olan Fujitsu M440 ECO Fare, plastiğe alternatif olan, çevre dostu ARBOFORM ve BIOGRADE malzemeleri kullanılarak üretildi.

70 yılı aşkın bir süredir çevre konusunda yürüttükleri çalışmaların birçok ödülle tescil edildiğini vurgulayan Fujitsu Türkiye İstemci Teknoloji Satış Yöneticisi Gökhan Özveren konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Fujitsu kurulduğu 1935 yılından bu yana çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına her zaman büyük önem vermiştir. Uyguladığımız Yeşil BT yaklaşımımız kapsamında geliştirdiğimiz ürünlere bir yenisini eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ürün ile yenilenemeyen kaynakların kullanımının BT yaşam döngüsünden kaldırılabileceğini kanıtlamaya devam ediyoruz. ECO fareden LIFEBOOK dizüstü bilgisayarlara kadar proGREEN ürünlerimiz Yeşil BT konusuna bağlılığımızın en güzel örnekleridir. Çevreci kurumlar bu fareyi seçtikleri zaman dayanıklılık ve rahatlıktan taviz vermeden karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olacak, çevreye katkı sağlayacaklar."

Doğada 100 çözünebilir fare

Fujitsu, çözünebilir malzemeler kullanarak üretimini sürdürülebilir şekilde gerçekleştiriyor ve üretim sürecinde meydana gelen karbon emisyonunun azalmasına yardımcı oluyor. Doğada yüzde yüz çözünebilir malzemelerden üretilen M440 ECO Fare, yaşam döngüsü sonunda çöp olan plastik atıklarda da azalma yaratıyor.

Fujitsu geçen yıl, % 45'ini yenilenebilir malzemelerin oluşturduğu çevre dostu KBPC PX ECO klavyesini piyasaya sürdü. Bu ürün sayesinde, plastik atıkların yılda 60,000 kg azaldığı tahmin ediliyor. M440 ECO fare ile Fujitsu Yeşil BT yaklaşımlarının kaliteyi ve performansı etkilemediğini de kanıtlıyor. Herhangi bir yüksek kaliteli plastik fareyle aynı görünüme sahip olan M440 ECO farenin kaydırma tekerleğinin yanı sıra 1000 dpi optik algılayıcı sayesinde yüksek etkinlik özelliği de bulunuyor. Ayrıca ergonomik dizaynı ile, sağ elini kullananlara da, sol elini kullananlara da kolaylık sağlıyor. Ayrıca BIOGRADE dış kaplaması ile plastik modellerden çok daha kolay ve konforlu bir kullanım sunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

şu plastik kullanımı bi azalsa süper olacak da.. ister istemez kullanıyoruz..

ufak ayrıntılar yerine kirliliğin merkezine inilmeli, bugün dünyada ki katı atık ve hava kirliliğinin %40 ını Amerika'daki termal santraller yaratırken fareden gelen faydayı önemseyemiyorum maalesef, ama bu hareketler de çevreyi korumak adına atılan değerli adımlar

bi gün sabah kalkıorz bi bakıorz farenin kabloları kalmış ne oldu buna kedi yedi kemiği kaldı abi

Hepimiz bir gün toprak olucaz....

Tamam doğada çözünüyor da, kaç yılda?
kola kutusu da çözünüyor sonuçta, ama neredeyse 500 yıl gerekiyor.
bir süre belirtilmediğin için alışveriş merkezlerinin aynı plastik poşetin üzerine doğada çözünür yazdırması gibi olmuş.
Hem, neyden yapmışlar ki (hızlı) çözünüyor?? Nişasta mı?

Hepimiz bir gün toprak olucaz....

kıt kafanın kıt zihniyeti

yapay olan hiç bir alet ve madde ve kimyasal, doğaya 100de %100 karışsada, etkilememesi diye birşey olamaz...!!!

önemli olan doğaya ne karıştırdığınız...!!! ayrıca, kolay çözünebilen bir malzeme, acaba doğada yüksek olarak birikim yaptığında nasıl bir zararı olacak...??? mesela yüksek miktarda kağıdı toprakla karıştırın ve o topraktan verim bekleyin - doğallık bekleyin... mümkünmü...???

toparağın veya suyun öz yapısı - kimyası değiştiğinde - ekleme yapıldığında - ondan her zamanki tepkimeyi ve sonuçlarını vermesini bekleyemezsiniz... ÖYLE DEĞİL Mİ...???

O ZAMAN BANA KİMSE "geri dönüşüm" olayından bahsetmesin...!!!

amin...

Çok taktir ettim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir