Bu Galaxy S3 nereden çıktı?

4 çekirdekli Galaxy S3'lerin yanında 2 çekirdekli ve daha fazla RAM'li Galaxy S3'ler nereden çıktı?

ABD'nin Galaxy S3'ü neden çift çekirdekli?

Samsung Galaxy S III birkaç hafta içinde ABD'de satışa sunulacak. ABD'de satışa çıkacak Galaxy S III, cihazın global sürümüyle hemen hemen aynı özellikleri paylaşıyor, ancak ABD sürümünün üç farkı bulunuyor: LTE özelliği, 1GB yerine 2GB RAM ve dört çekirdekli işlemci yerine çift çekirdekli işlemci.

ABD'de satılacak Galaxy S III'ün çift çekirdekli oluşu, bazı kullanıcıları telaşlandırsa da bu, cebin daha yavaş olduğu anlamına gelmiyor. Zira bazı testlerde Qualcomm'un Snapdragon S4 çipsetinin HTC One S gibi ceplerde daha yetenekli olduğu ortaya çıkmıştı.

Samsung ve HTC'nin ABD'de uç nokta ceplerinde dört çekirdekli işlemciler yerine Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisini seçmesinin nedeni, LTE bağlantı özelliğine dayanıyor. Galaxy S III'ün ABD sürümündeki Snapdragon S4, işlemci, hücresel antenler ve LTE özelliği tek bir çipsette birleşiyor. Bunun yanında Samsung'un Exynos 4 dört çekirdekli işlemcisi, sadece bir uygulama işlemcisi ve ABD'nin LTE ağlarını desteklemiyor. Samsung, işlemcisinde LTE teknolojisi için destek sağlayabilirdi ancak bu, pilde, tasarımda ve ürünün piyasaya sürülme tarihinde bazı ödünler verilmesine neden olacaktı.

ABD için üretilen Galaxy Nexus'da ne fark vardı?

Örneğin Samsung'un ABD için ürettiği Galaxy Nexus, ek bileşenlere yer açmak için biraz daha kalın bir yapıya sahip. Galaxy Nexus, normalde Texas Instruments OMAP işlemciye sahip. Samsung'dan DiCarlo, Snapdragon S4 çipsetinin seçilmesinin Galaxy S III LTE, GSM/CDMA ve CPU'sunu tek, yönetilebilir bir birim haline getirdiğini ve bu sayede cebi ABD'de 4 mobil partner için yaz döneminde piyasaya sürmenin mümkün hale geldiğini söylüyor.

DiCarlo, Samsung'un Qualcomm çipli Galaxy S III'ün performansından emin olduğunu da sözlerine ekliyor. ABD'de satışa sunulan HTC One X ve One S'in performansına da baktığımızda, Galaxy S III'ün Amerikan sürümünün de oldukça iyi bir performans sunmasını bekliyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

samsung yine yaptı yapçağını aynı telefondan yarı hız yarı telefon bir daha samsung telefon almam android desteği sıfır samsung çok model çıkarıyor ve bir iki sene sonra telefon arıza yaptımmı parça bulamazsınız.

@10 Haz 2012 09:01 LTE nin ne oldugunu bilmiyorsun ve daha 4 cekirdekli islemcilere cok fazla gerek olmadigini da bilmiyorsun o yuzden yorum yapma bence, git bunlari bir arastir.

@10 Haz 2012 09:01 2 yıl sana her türlü parçayı garantili olarak sağlamak zorunda sen ona takma kafanı. O kadar kolay değil o işler artık. Samsungun android desteğine gelince hangi firma bu konuda iyiki olay googleın dağıtımında bitiyor. Bu konuda google çok yanlış politika izliyor. Şüphesiz nerde çokluk orda ..... durumu mevcut )

:D samsung çinmalı üsülü kore malı

Samsung her bütçeyi düşünen akıllı telefon üreticisi. Bazı zenginlerin elmayı durup durup göstermesi hiç hoş değil :) Yaşasın Robotçuk :D

Android uyum sorununa katılıyorum yanlış politika var...Galaxy s3 ün çalıştıramadığı oyunları 700 liralık sony ler çatır çatır oynatıyor üstelik her ikisinde de qualcomm snapdragon olmasına rağmen böyle bir uyum sorunu var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir