Bu iddia ortalığı karıştırdı!

Diablo ve World of Warcraft ile tanınan Activision Blizzard, dev şirket tarafından satın mı alınıyor

Bu iddia ortalığı karıştırdı!
MS'in tek hareketi tüm piyasayı değiştirebilir

Activision Blizzard... Bu dev isim günümüzün en büyük oyun dağıtım firmalarının başında geliyor. Activision tarafında Call of Duty gibi bir oyun zinciri bulunuyorken, diğer taraftada World of Warcraft, StarCraft ve Diablo gibi oyunlar yer alıyor.

Vivendi isimli ve dağıtım kısmında büyük bir paya sahip olan firmanın yakın zamanda Activison Blizzard ile ilgili olan hisselerini satma kararı almasıyla piyasalar hareketlendi. Bilinmeyen bir kaynaktan sızan habere göre Vivendi, Activison Blizzard yapılanması içerisinde sahip olduğu yüzde 60'lık payını bir banka aracılığı ile satmayı hedefliyor. İsmi verilmeyen bankanın raporlarına göreyse, Vivendi'nin payını almak isteyen birçok firma bulunuyor. Listenin kendisinden çok, içerisinde barındırdığı isimlerden bir tanesinin Microsoft olması ortalığı karıştırmaya yetti.

Microsoft kendi dağıttığı ve artık fazlasıyla bilinen, Halo, Forza Motorsport, Flight Simulator ve daha birçok oyuna sahip. Ayrıca tüm Xbox 360 oyun pazarını da elinde tutuyor. Listede adı gözüktüğü iddia edilen diğer firmalar arasındaysa; Time Warner, Interactive ve China's Tencent bulunuyor. Peki, Microsoft bu hisseleri alırsa oyun sektöründe nasıl bir değişim olur? İşte bunu hep beraber bekleyip göreceğiz.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Güzel olur. Microsoft'un oyun konsolu ve oyun konusunda birçok firmayı geçtiği su götürmez bir gerçek. Ben açılışında Microsoft yazan bir Call of Duty'i başında TimeWarner yazandan daha çok isterim.

@14 Tem 2012 15:08 ne su götürmesi suyu nereye götürüyon olm?

Blizard oyun dünyasında en büyük karları yapan geleceği en parlak ve tüm oyunları fenomen olmuş bir firma., bu haliyle satılabileceğine inanmak güç.Eğer böyle bir şey olursa bile microsoft bu fırsatı değerlendirir ve konsol işinde xbox dan büyük kar elde eder ve playstation ı devre dışı bırakabilir.

arkadaşlar varımızı yogumuzu birleştirelim 3-5 olsa bile hisseye girelim. bu fırsat bi daha gelmez, üzülmeyelim sonra

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir