Bu iPhone'u hala kullanıyor musunuz?

Hala bu iPhone'u kullanacak kadar sabırlıysanız, size kötü bir haberimiz var!

iPhone 2G'nin ölüm tarihi belli oldu!

2007'de çıkan ilk iPhone, Apple tarafından çöpe atılmak üzere olabilir. Şirket, 2G iPhone'ları 11 Haziran'dan sonra "eski" ("vintage") olarak sınıflandırmaya hazırlanıyor.

İnternete sızan ABD'deki bir davanın detaylarında Apple'ın şirket içi belgeleri gözler önüne seriliyor. Bu belgelerde iPhone 2G'nin süresinin dolmak üzere olduğunun işareti veriliyor. Bunun anlamı, ilk iPhone'a sahip olanların yakın bir zamanda onu Apple Store'lara giderek tamir ettiremeyecekleri ve destek alamayacakları.

11 Haziran'da ömrünün sona gelecek Apple cihazları arasında 2005'te çıkan Mac Mini, 2007'de tanıtılan iMac'ler, AirPort Express Base Station ve birkaç MacBook bulunuyor.

Bu tarihten sonra sözkonusu "eski" Apple cihazlarınızı tamir ettirmek isterseniz, Apple'a değil, gayriresmi tamircilere başvurmanız gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

noldu hani apple sürekli destek veriyordu ? vazgeçti herhalde artık

@02 May 2013 13:22 Hiç evinde apple olmadığı için nasıl destek verdiğini de bilemiyorsundur.

Ha ha. Güle güle . ;)

sanki hep apple store'a götürüyorduk

Buraya kadar.

2007 de çıkan bu devrimsel dokunmatik telefon halen şu anda piyasada olan sözüm ona akıllı telefonlardan kesinlikle daha estetik, işlevsel ve malzeme kalitesi olarak kesinlikle rakipsizdir....

Koşun koşun, yedek malzemelerini alın ki sonra sıkıntı yaşamayasınız, ne telefondan fazlaya mı geliyor? O zamannn, hah kapının da kapanmaması için desteğe ihtiyacı vardı.Ne yapalım, çöpe gideceğine orada dursun, havamız olur, ne de olsa apple.

Bu telefonun çıktığı tarihte Nokia n95 te yeni çıkmıştı :) başka yorum yok

O değil de itunes tan hanginiz ne yükleyebildi bu telefona.Çoktan eskidi bile

Apple ın felsefesi ne yazıkki genel olarak bir cihaza ortalama 7 yıl ömür biçiyor ve sonunda böyle yapıyor

@02 May 2013 17:39 ne yazık mı allah bilir sen bi samsung fan boysun ama unutmaki samsung kullanma klavuzlarında cihazın kullanım ömrü 7 yıldır diyor ;)

@02 May 2013 20:54 elektronik cihazlarda, (buzdolabı, tv vb. dahil) endüstriyel ömür 7 yıldır. Ama bazı firmaların bazen farklı ürünlerde 10 yıl endüstriyel ömür biçtikleri de görülmüştür. Ama bu ürünler genelde buzdolabı, fırın gibi şeyler oluyor genelde. Firmalar bu sürenin sorunda bu ürünün yedek parçalarını üretmek zorunda değillerdir, ve bunu da kitapçıklarında açıkca belirtirler zaten. Apple'a has bir durum değil yani.

@02 May 2013 20:54 Ne 7'si 5 yıl :D

Ben hala kullanıyorum ama ben işlemciyi değiştirdim artık A5

Şimdi bir daha bakın hiç 2007 gibi mi duruyor ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir