Bu kadar da olmaz dedirten iPhone satıcısı!

İkinci el alışveriş dünyası genellikle dolandırıcılar haber olur ama bu kez dürüstlük haber oldu

Bu kadar da olmaz dedirten iPhone satıcısı!
İlanın tamamını görmek için tıklayın.

İnternet sayesinde kullanılmış ürünleri ikinci el alış ve satışı çok daha kolay bir hale geldi. Artık evinizde ne kadar döküntü varsa internet üzerinden satmaya çalışabilirsiniz. Ve her malın bir alıcısı olduğu teorisi sizin için de işlerse, hem evinizdeki fazlalıklardan kurtulmuş, hem de üstüne para almış olabilirsiniz. Tabi ki olaya bu zihniyetle yaklaşanların sayısının fazla olması, ikinci el ürün satışlarında pek çok işe yaramaz ürünle karşılaşmamıza yol açıyor. Alıcılar ise zaman zaman kendilerini sahte vaatlerle kandıran satıcılardan şikayet ediyor.

Fakat geçtiğimiz günlerde ABD'de yayınlanan bir ikinci el iPhone satıcısı olayı farklı bir boyuta taşıdı ve bizleri dürüstlüğü ile şaşırtmayı başardı. Verdiği ilanda aynen şunlar yazıyor: "3 aylık iPhone 3G telefonumu satmak istiyorum. Telefon mükemmel bir şekilde çalışıyor. Tek sorunu bir erkekler tuvaletinde elimden düşürdüm ve bir idrar birikintisinin içine düştü. Ama hemen aldım ve gerçekten çok iyi bir şekilde sildim. Telefonda veya ekranında bir hasar yok".

İki ihtimal var. Ya bu satıcı saflık derecesinde dürüst. Ya da o telefon çok daha kötü bir yere düştü ve satıcı gerçekleri ancak bu şekilde yumuşatabiliyor. Umarız ilkidir...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

3. ihtimal, ortada böyle bir telefon yok. Satıcı sadece tepkileri görmek istediği için böyle bir sahte ilan ortaya ve nihayetinde başarılı oldu.

acaba idrar var diyemi yoksa başka nedendenmi satıyor...

Dürüstlük saflık demek değildir. Ne diyordu Sagopa;
"Olması gereken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar."

Daha ne olsun. Bana göre aşırı dürüst bir satıcı. Hasar yok demiş. Eğer hasar yoksa telefonun başına gelecek en kötü olaylardan birisi idrarın içine düşmüş olması. Açıkcası söylemese hasar olmadığına göre anlaşılmayabilrdi telefonun geçirdiği kaza. Şimdi ise temizlense dahi bu iphone a gelen tekliflerin düşüş göstereceği kesin.

Aynı şeyi ben de yaptım ve artık çalışmıyor.

bence dürüstlüğünden dolayı tebrik etmek lazım ama satamayınca o da iyi aile çocuğu olmayı bırakacaktır...

chip online yorumu guzel :))

iphone dair haberi yapılmayan tek konu buydu oda tamam oldu:)

o telefondan hayır gelmez.

muhahaha =D . . harbi dürüstmüs yha..

Hemen alıyorum :)

bu safLık oLamaz çünkü satıcıLarın hiçbiri dürüst ve saf değiLdir =)

iphone bak beeee şeye düşmüş bişey olmamış:) :) :) Daha kötü bişeye nasıl düşebilir bilmiyorum ama içine biraz kaçtıysa içinde bakteriler metropol kurmuşlardır, açılıp uygun sıvılarla temizlenmesi lazım ...
ığyyyyyyyyyyyyyyyy

mundar olmuş o :D

Afedersiniz katısına düşse temizler yine kullanırım. Altın yere düşse değerinden yitirir mi? hayır, temizle kullan. sırf pis bir şeye düştüğü için de satmak mantıklı değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir