Bu kadar hızlı şarjı ilk kez göreceksiniz!

Eminiz, tüm hayatınız boyunca bu adar hızlı şarj olan bir cihaz daha görmediniz!

  • Ertuğrul Süngü
Bu kadar hızlı şarjı ilk kez göreceksiniz!
15 dakikada kullanıma hazır

Telefonlar gün geçtikçe akıllandı ama akıllandıkça pillerinin izin verdiği kullanım süreleri büyük oranda düştü. Haliyle uzun süre telefonla işlem yapmak isteyenler için yedek şarj üniteleri kısa sürede kendilerini gösterdiler. Birçokları tarafından sıklıkla kullanılan bu ekstra güç kaynakları, pili ölen telefonları kısa sürede kendilerine getirmekle meşhurlar.

Pek tabi telefon ve tabletlere harici olarak güç sağlayan pillerin en büyük sorunu, uzun süren dolum süreleridir. Ama UNU'nun iddiasına göre, ürettiği yeni Ultrapak GO ve TOUR isimli yedek şarj üniteleri, 15 dakikada dolan pili ile herhangi bir akıllı telefonu şarj edebilecek güce sahip. 60 dolarlık Ultrapack Go, 3.000 mAh'lik gücü tam olarak doldurabilmek için sadece yarım saatlik süreye ihtiyaç duyuyorken, 2.000 mAh'lık enerjiye 15 dakikada sahip olabiliyor. Benzeri bir durum 100 dolarlık Ultrapak Tour için de geçerli. 10.000 mAh'lık gücünü doldurmak için bir buçuk saat gibi kısa bir süreye ihtiyaç duyan cihaz, tıpkı ufak kardeşi gibi 2.000 mAh'lik güce 15 dakikada kavuşabiliyor ki bu miktar ortalama bir akıllı telefonu anında kendisine getirebiliyor.

Her iki ürün modeli de 30 Haziran itibariyle satışa çıkacak ama şimdiden ön siparişe açılmış durumdalar. En hızlı şarj olan cihazlar olacağa benzeyen UNU ürünleri, aynı zamanda üzerlerinde kalan enerji miktarını da dijital olarak gösteriyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bunu yani 15 dk şarj edilebilir pili telefona yapsınlar. Elimizde bide onunla mi gezicez.

@12 Haz 2014 10:39 Aynen telefona neden yapmıyorlar ki. Maksat bir birlerini daha zengin etmek.

Diğer şeyleri şarj ettiği belli olsa da, bir telefona binlerce tl döküp hala o telefonun 1570mah pili olan (iPhone 5S) ve sonrasında çıkan telefonun sadece 130 mah fazla güç sunması rezilliktir. Bunun adı da iPhone 6 dır.

O zamanda bataryayı çabuk öldürür..

Sen de yorum yaz