Bu kasayla sistem kurulumu çok kolay!

Asus, sistem kurulumunu kolay hale getiren vidasız VENTO TA-M2'yi kullanıcılara sundu.

Hızlı ve basit kurulum için yenilikçi vidasız tasa

ASUS, yeni VENTO TA-M2 kasasını duyurdu. Bu şık ve ergonomik kasa, sistem kurulumunu oldukça kolay hale getiren vidasız tasarımının yanında oldukça da sağlam. Ayrıca gelişmiş havalandırma sistemi sayesinde işlemci ve ekran kartlarının maksimum düzeyde soğutulmasını sağlayarak, yüksek performansı garanti ediyor.

VENTO TA-M2'nin ön kısmında bir, arkasında bir ve yan tarafında ise iki adet 12 cm çaplı fan bulunuyor. Bu fanlar kasa içindeki hava akışının devamlılığını sağlayarak optimum ısı dağılımı sağlıyor. Ek olarak, yan paneldeki fanlar hareket ettirilebilen sac üzerinde oldukları için soğutma gereksinimlerine göre yerleri değiştirilebiliyor. Her sistemde işlemcinin ve ekran kartının pozisyonu farklıdır. İşte bu durum göz önünde bulundurulduğunda VENTO TA-M2'nin esnek ve modifiye edilebilir tasarımının avantajı daha da artıyor.

Üstelik VENTO TA-M2'nin havalandırma sisteminin üstünlüğü fanlarla da sınırlı değil. Ön ve yan panelin ızgaralı yapısı sayesinde havanın daha verimli bir şekilde tahliyesi ve emilmesi mümkün oluyor. Üstelik sabit disk kafesinin etrafındaki havalandırma delikleri yardımıyla sabit diskler de oldukça serin kalıyor. VENTO TA-M2 tekil ekran kartları için 380 mm ve SLI/CrossFire yapılandırmaları için ise 280 mm boşluk payı sunarak kullanıcılara istedikleri kadar uzun ekran kartı seçme özgürlüğü veriyor.

Teknik özellikleri

Kolay Sistem Kurulumu
VENTO TA-M2'nin vidasız tasarımı ASUS'un patenti altındaki yenilikçi buluşlardan biridir. Vidasız tasarımın yardımıyla vida ve tornavida eforuna gerek olmadan ekran kartı veya ses kartı saniyeler içinde kasaya sabitlenebiliyor. Ayrıca toz filtreleri ve ön taraftaki fan kafesi kolaylıkla yerinden sökülerek kasanın hızlıca temizlenmesine zemin hazırlıyor. Bunun yanında 5.25" yuvası kart okuyucular, disket sürücüler gibi aygıtların takılabilmesi için 3.5" yuvasına dönüştürülebiliyor. Ön kasanın tepesine yakın bir konuma yerleştirilen ön panel giriş ve çıkışları sayesinde de kolay erişim sağlanıyor.

Şık Tasarımın Sırları
Mat siyah renkli VENTO TA-M2'ye gümüş çerçeve modern bir hava katarken, kasanın tepe kısmı bir spor arabasının hatlarına sahip. Görünüşe farklı bir hava katan VENTO logoları ise kasanın her iki tarafında çarpıcı bir şekilde duruyor. VENTO TA-M2'de müzik setlerinde görülebilen cinsten ayaklar kullanılıyor. Güçlü bir sistem toplamak isteyen ve dış görüntüsüyle de bunu belli etmek isteyen kullanıcılar için ASUS VENTO TA-M2 tam aranılan çözüm.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Kasa
ATX/Micro-ATX SGCC 0.6mm

Boyutlar
190 x 483 x 478 mm

Sürücü Yuvaları
4 x Harici 5.25" Optik Sürücü Yuvası
1 x Harici 3.5" Floppy Disk Sürücü Yuvası
4 x Dahili 3.5" Hard Disk Sürücü Yuvası

Ön Giriş/Çıkış Portları
USB2.0 x 2
Ses x 2
e-SATA x1 (opsiyonel)

Genişleme Yuvası
PCI x 7

Havalandırma
1 x Ön 120mm fan (LED ışıklı)
1 x Arka 120mm fan
2 x Yan 120mm fan (LED ışıklı, opsiyonel)

Basın bülteninden derlenmiştir.

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play