Bu kez hacker'lar hack'lendi!

Son dönemde ortalığı kasıp kavuran hacker grubu LulzSec de sonunda hack'lendi!

  • Ümit Öncel
Bu kez hacker'lar hack'lendi!
TeamPoison'ın LulzSec sitesine bıraktığı mesajın tam halini görmek için tıklayın...

Hacker'lar için hayat kolay değil. Bir yandan seçtikleri yüksek risk içeren kurumların sitelerine saldırıyorlar, diğer yandan da kendilerini korumaya çalışıyorlar. Buna bir de hacker'ların iç hesaplaşmaları girince işler daha da karışıyor.

İşte daha önce CIA'ın web sitesine saldırmasıyla gündeme gelen LulzSec adlı hacker grubunun web sitesi bu kez başka bir hacker grubu tarafından saldırıya uğradı. Avustralya'lı ABC kanalının internet sitesinin verdiği bilgiye göre LulzSec hacker grubunun web sitesini ele geçiren grubun adı TeamPoison. Üstelik iddialara göre hacker grubu sadece siteyi hack ederek, içerisine kendi hazırladıkları bir sayfayı yerleştirmekle kalmadılar, aynı zamanda LulzSec'in yüzlerce üyesine ait IP adresleri, adresler, fotoğraflar, telefon numaraları ve şifreleri de ele geçirdiler. Henüz LulzSec konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ve TeamPoison da elde ettiğini iddia ettiği gizli bilgilerden herhangi birini yayınlamadı.

Bu sırada ABC'nin haberine göre LulzSec yakın zamanda Deus Ex oyununu hack eden kişiyi FBI'ya ihbar etmiş. TeamPoison'ın LulzSec'e saldırmasının sebebinin bu olabileceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yazılımla yapılan her şey yazılımla bozulur. Sonuçta el elden üstündür!
Hacker olmaları hiç birşey ifade temez .) yazılımda hiç bir zaman
%100 Hack veya %100 güvenlik yoktur ...

TeamPoison nasıl bi yöntem kullanmış bilmiyorum ama bıraktıkları not kendi başına karşı grubun dağılmasına yetmeli bence :) fena dalga geçmişler.

Hacklenmemenin tek çaresi vardır o da internet kablosunu bilgisayara takmamak.Yoksa hiçbir yazılım bunu %100 engelleyemez.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost