Bu kez kazanan Samsung!

Geçtiğimiz günlerde Samsung'dan büyük tazminat koparan Apple, bu kez rakibini alt edemedi!

Bu kez kazanan Samsung!

Samsung ve Apple arasındaki patent savaşları çoktan kabak tadı vermeye başladı. Ancak iki firma da mücadeleye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre Samsung'un ABD'deki satışlarını yasaklayan karar iptal edilmiş durumda. Hatırlayacağınız gibi Apple'ın kazandığı dava sonrası çıkan mahkeme kararına göre Samsung Galaxy Nexus ve Galaxy Tab 10.1'in ABD pazarında satışı yasaklanabilecekti.

Ancak temyiz mahkemesinin beklenen kararı geldi ve Samsung ürünlerinin ABD'de yasaklanamayacağı ilan edildi. Yani her iki cihaz da, ABD'de yasakla karşı karşıya kalmayacak.

Samsung, kararın ardından "Bu karar, patent yasasının rolünün rekabete engel olmak ve tüketici haklarını sınırlamak değil, yeniliği korumak olduğunu gösterdi" açıklamasını yaptı.

Samsung ve Apple arasında akıllı telefon ve tablet pazarında devam eden ezeli rekabet bir süredir telif hakları nedeniyle mahkemelerde de sürüyor. Apple, Samsung'u akıllı telefon ve tablet bilgisayar teknolojisini çalmakla suçluyor.  Eylül ayındaki bir başka patent davasında Samsung, Apple'a 1 milyar dolar ödemeye mahkum edilmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

başlık "samsung kazandı" değil "apple kazanamadı" olmalıydı. samsungun kazandığı bir şey yok. davacı samsung değil zaten.

Funboylar Simdi SIkIlmadan Bu Haberede Kilif Uydururlar.Zaten Suan Sadece Amerikada Yasaklar Soz Konusu Sebebide Malum.Kendi Evi Kendi Yandaslari.Fakat Oradanda Yavas Yavas Samsung Bileginin Hakki Ile Kurtuluyor.Sirada 1 M Lik Dava Var Yakindir Oradanda Hakkiyla Siyrilir.Her Zamanki Gibi Sonrada Tekelci Tekno Tuglacilara Kapak Olur.Amerikadan Baska Hangi Ulkede Suan Yasaklar Konulmus Ayri Bir Parantez...

@13 Eki 2012 16:43 1 milyar dolarlık dava sonuçlandı nereye kurtuluyo samsung. kıt insan fanboy demeyi öğren ilk önce.

SAMSUNG' a yaptıkları büyük haksızlığı böyle küçük makyajlarla örtbas etmeye çalışıyorlar ---------------------------------------- adamlara milyar dolarlık kazığı attıktan sonra dünyaya ne kadar liberal ve eşitlikçi olduklarını gösteriyorlar ---------------------------------------- bir amerikalı yılda 46 bin dolar kazanıyor ve amerika birleşik devletlerinde 310 milyon kişi yaşıyor yani bir amerikalının alım gücü yılda 4 bin 600 olar kazanan 9 Çin vatandaşına bedel demektir. gsmh olarakta Çin'in 3 katı bir ekonomi. ---------------------------------------- amerika birleşik devletlerinin o karşı konulamaz alım gücü olmasa belki hiçbir uzakdoğu markası bu pazara girmeyecek. ama işte bile bile o kazığı yeme riskini göze alarak bu pazara girmek zorundalar.Çünkü tüm elektronik markaları için dünyanın en önemli pazarı ve bu pazarda tutunamayanın ayakta durması çooooook zor (bkz NOKIA) ---------------------------------------- tabiri caizse belgesellerdeki nehri geçmeye çalışan antilop sürüleri gibi İÇLERİNDEN BİRAZINI TİMSAHLARA FEDA EDEREK NEHRİ GEÇİYORLAR VE KENDİLERİ İÇİN HAYATİ OLAN OTLAKLARA ULAŞIYORLAR ---------------------------------------- NOT: burda eleştirilerim APPLE ile ilgili değil tamamen amerikanın korumacı ve taraflı politikaları ile ilgili. sonuçta APPLE sadece çıkarlarını düşünerek her ticari markanın yapması gerektiği gibi davranıyor.apple açısından herşey anormal.

Alik Apple fanboylari burayi istila etmis beterolun daha cok dava kaybedeceksiniz...

Mahkeme, Kaliforniya'da yerel bir mahkemenin Haziran ayında verdiği kararın, yetkisini aştığını söyledi....En Guzel Kapak Bu Olsa Gerek.Samsung Oncesinde Bahsi Gecen Tarafli Juri'yi Mahkemeye Verdiginde Buradaki Butun Fanboylar Ayaga Firlamisti.Demekki Yeni Mahkeme Kararlari Samsung'u Hakli Gosterdi..

kurtlu elmanın son çırpınışları :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play