Bu kez zafer Apple'ın oldu!

Samsung ve Apple arasındaki savaşta kazanan sürekli değişiyor: İşte Apple'ın yeni zaferi...

Hüseyin Cem Köylü

Öyle gözüküyor ki bitmek bilmeyen Samsung - Apple savaşında, Apple yeni bir başarı kazanmış durumda. Almanya Düsseldorf'taki bir mahkeme (ilk) Galaxy Tab 10.1'in Almanya'da satışının hala yasak olmasına karar verdi.

Savaş, geçen sene Nisan ayında Apple'ın iPhone ve iPad tasarımının Samsung'un Galaxy S 4G, Epic 4G, Galaxy Tab 10.1 ve Nexus modellerinde kopyalandığını iddia etmesiyle başlamıştı. Bunun ardından Apple dünyanın dört bir yanında Samsung'a bu konuda davalar açmıştı. İlk zamanlarda Avusturalya ve Almanya'da Galaxy Tab 10.1'in satışının yasaklanmasını sağlamıştı fakat Samsung daha sonra Aralık 2011'de Avusturalya'da yasağı kaldırtmayı başarmıştı.

Bu sefer de Almanya'daki yasağı kaldırmak için savaşan Samsung, başarısız oldu. Mahkeme, yaptığı açıklamada eski model Samsung Galaxy Tab 10.1'in satış yasağının kaldırılmayacağını açıkladı.

Gelen yasaklamanın ardından Samsung Galaxy Tab 10.1 üzerinde ufak değişiklikler yaparak yasal olan Galaxy Tab 10.1N'i piyasaya sürmüştü. 10.1N'in satışı için herhangi bir engel yok fakat Samsung, eski versiyonun da satışını yapabilmek için çabalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

boru değil bu mahkeme kararı. ben android kullanıcısıyım seviyorum. apple ürünlerini de ama adil olmak gerekirse ortada mahkeme kararı var. bir ürün yada patent kime ait ise sahibine saygı duymak lazım. adamlar birbirlerini eski mafyavari yöntemlerle öldürmemek için akıllıca mahkemeye başvuruyor. adil bir dünta istiyorsak adil olmalı ve haklının yanında da olmalıyız. android göğe çıksın ama kimsenin kılına bile zarar vermeden yapacak bunu. yoksa destek görmez benden.
ş.ç

Apple tam bir sacmalik, hem iphone hem de ipad tam bir sacmalik, samsungu tebrik ediyorum, son 2 senede apple gibi bir salak cihaz yerine daha uygun fiyata daha iyi makineleri bize sundugu icin, ayrica siz chip olarak ne zaman mobil sitenizi devreye sokacaksiniz?

ben olsam cep telefonunu icat edenin ailesi tum firmalara dava acarim.patent davasi.

Samsung onları hayrına dağıtsa olmaz mı? O zaman belki; "hayırdır" der Apple! :)

Apple'ın zaferi değil de Samsung'un mağlubiyeti diyelim; zira Apple'ın bir kazancı olmuyor bu noktada, satış yasaklanınca zaten ne yapacağını bilen bir kullanıcı ne yapar eder Samsung'u alır! Samsung yasaklandı diye Apple'a dönmez bilinçli bir kullanıcı!..

Apple tam bir sacmalik, hem iphone hem de ipad tam bir sacmalik, samsungu tebrik ediyorum, son 2 senede apple gibi bir salak cihaz yerine daha uygun fiyata daha iyi makineleri bize sundugu icin, ayrica siz chip olarak ne zaman mobil sitenizi devreye sokacaksiniz?

işte akraba evliliğinin sonuçları :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play