Bu klavye, dünyada bir ilk!

Microsoft'un yeni klavyesi, bugüne dek alıştığımız önemli bir geleneği tarihe gömüyor!

Bu klavye, dünyada bir ilk!

Windows 8'in son kullanıcı satış günü yaklaşırken, Microsoft işletim sistemiyle beraber çalışacak uyumlu ürünlerini de piyasaya çıkarmaya başladı.

Klavye konusunda artık uzman olan Microsoft, Windows 8 işletim sistemiyle gelecek her türlü işlemi yapmamızı sağlayacak, ergonomik tasarıma sahip bir klavye ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. "Spacebar" tuşu ikiye ayrılmış olan model, aynı zamanda W8'e özel kısa yol tuşlarını da üzerinde barındırıyor.

Sculpt Comfort olarak adlandırılan ürün, orta kısmına yakın bir noktada bombeleşiyor ve sonra yine normal hizaya geliyor. Tamamen rahat dirsek pozisyonu ve de ulaşılabilir tuş takımı için tasarlanmış olan klavye, sahip olduğu çift boşluk tuşu ile de dikkat çekiyor. Normalde boşluk bırakmak için kullanılan spacebar'ın bir parçası "backspace" yani silme tuşu olarak atanmış. Böylece uzakta bulunan backspace'e ulaşmak yerine, elimizin altındaki tuş yardımı ile çok daha hızlı bir silme işlemi gerçekleştirebileceğiz.

Ürün direk olarak kablosuz USB bağlantısına sahip olacak. Windows 8, Windows RT, Windows 7 ve Vista ile uyumlu çalışabilecek. Açıklanan perakende satış fiyatı ise, ABD için 59.95 dolar.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hayır spacebar tuşu ikiye ayrılmış model logitech ve genius un da var ilk değil yani

Şaka mı bu?

klavyeyi de değiştirmeye çalışmışlar ama çok saçma olmuş 2 tane backspace olmuş bari birini kaldırsalardı bombesi de rastgele şekil gibi olmuş

mantıklı ama alışmak zaman alır =)

Zamanında bu şekilde geliştirilseydi güzel olabilirdi ama tekrar buna alışmak zor olacak.

güzel model ama

Klavyenin şekli pek hoşa benzemiyo ama space - backspace olayı tutabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir