Bu kumanda pile ihtiyaç duymuyor!

Wind Up Remote isimli bir kumanda, üzerindeki çarkın döndürülmesiyle enerji ihtiyacını karşılıyor.

x
Wind Up Remote ile pil kabusuna sona eriyor.

Koltuğunuzda rahat bir şekilde oturuyorsunuz, ya da uzanmışsınız ve kanalları tek tek dolaşıyorsunuz. Ancak o da ne; kumandanız TV'yi artık kumanda etmiyor; kumandayı TV sensörüne iyice yakınlaştırıyorsunuz ama hiçbir faydası yok. Mecburen o an değiştirmek istediğiniz kanalı TV üzerinde yer alan tuşlarla hallediyorsunuz. Sonra anlıyorsunuz ki kumandanızın pili bitmiş; ama terslik de bu ya; evde yedek pil de yok.

Bu anlattığımız hikaye aslında birçoğumuzun başına gelebilecek bir olaydır. Ancak bu can sıkıcı durumun artık ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Nasıl mı? Elbette Wind Up Remote ile!

Wind Up Remote isimli bir kumanda, pil kabusuna bir son verecek niteliğe sahip. Bu kumandada pil kullanılmıyor. Enerjinin sağlanması için ise yapmanız gereken tek şey kumandanın üzerinde yer alan çarkı döndürmek. 30 tam döndürme ile tamamen şarj olabilen kumandayı şimdilik Samsung başta olmak üzere Panasonic, Sony ve Philips markaları destekliyor.

40 YTL'lik bir fiyat etiketine sahip olan ürün henüz Türkiye'de bulunmuyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Elle döndürmek yerine şu çin malı fenerlerde de olduğu gibi yapabilirlerdi. Jeneratör ateşlemesi gibi iple çekmeli bir sistem yaparlarsa daha kolay ve hızlı şarj edilebilir.

Hımm Guzelmiş Turkiye Gelince Haberimiz Olsun

ya saçmalık bence ınun yerne gücünü tw den alsa daha iyi olmazmı?

sallayarak sarj edenini yapsalardı ya (örn: sallayınca ışık üreten lamba) aptal bunlar be :)

Saçmalamayın yaaa... bizim tv Arçelik(135 veya 139 ekrandı tam hatırlamıyom) ve 2001 yılında aldık ve kumandası bu şekilde zaten döndüreme ile şarj oluyo içinde pil falan yok hiçde yeni teknoloji DEĞİLLLL... ARÇELİK te vardı bu teknoloji araştırın ..samsung muş sony miş geçin bunlarıı 7-8 yıl önceki teknoloji yeniymiş gibi tanıtılmamalı.... hatta tam olarak aynı yerde duruyo döndürme yerleri...ve aynı büyüklükte sayılır arşelikte ki beyaz renk kumanda ve üst taraftaki tuşlar bi kapakla kapatılmış durumda farkları bunlar sadece ;)

valla pil demek çevreye zarar demek alternatifi ne şekilde olursa olsun takir edilmeli.

Yazıyı okursanız zaten yeni teknoloji olarak bashetmiyorElektrik üertmenin altın kuralı bir bakır sarımının içinde mıknatısı çevirmek ne ile çevirirseniz çevirin elektrik üretilir ister hidroelektrik ister nükleer isterse termik santral hepsinin matığı aynıdır.

burada bir sorun var. bu aletin içinde pil yoksa "neyi" şarj ediyorsunuz? çevirerek ürettiğiniz enerjiyi depolayan bir birim olmalı değil mi?

"burada bir sorun var. bu aletin içinde pil yoksa "neyi" şarj ediyorsunuz? çevirerek ürettiğiniz enerjiyi depolayan bir birim olmalı değil mi?"

Kondansatör diyorlar onlara. Pil teknolojisiyle alakası yok doğal olarak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir