Bu LED TV bir başka!

Bugünün LED TV'lerini çöpe attıracak kadar iddialı, yepyeni bir LED TV teknolojisi geliyor!

Bu LED TV bir başka!

LED televizyonlar, LCD ekranlarını aydınlatabilmek için piksel başına LED güç kaynağından faydalanıyor. Ancak Sony, Crystal LED Display ile yepyeni bir LED teknolojisini hayatımıza sokmaya hazırlanıyor.

CES fuarında görücüye çıkan ve 55 inç'lik bir ekranı olan prototip Sony LED TV, 6 milyon minyatür-LED ışığı ekranına gömülü bir şekilde geliyor. Bu da daha iyi kontrast, renk ve geniş açılı görüntüyü mümkün kılıyor. Aynı zamanda, piksel başına LED mantığını da tarihe gömüyor!

Ürünün fiyatıyla ilgili şirket tarafından paylaşılan bir bilgi yok. Ancak OLED teknolojisine yaklaştığımız bugünlerde Sony'nin bu ürünü için çok beklemeyeceğini söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

samsungu led ve lcd övenler görün teknolojinin kralı kim

Hiç şaşırmadım. SONY, Samsung ile ortak kurdukları S-LCD şirketini 3 hafta önce tamamen Samsung'a devretti. 1 milyar dolara yakan paraya sattı yanlış hatırlamıyorsam. ürünleri harika ama keşke fiyatları uçuk olmasa şu sony'nin.

ilk model LCD ekranların kasasına benziyor, sony işi baya baştan savmış.
Umarım tüketici pazarına sunulan modellerin kasası daha şık olur...

işte bu ya bravo yapana inşallah yakın zamanda tüm cihazlarda görürüz

her zaman söylerim,televizyonda 1 numara SONY dir.

Mevcut LED TV'lerde 1920x1080=2 milyondan fazla led (her piksele bir led) bulunmakta. Sony her piksel için 3 farklı renkte led kullanarak ancak eski tüplü tvlerin sistemini tekrar etmiş oluyor. Bunun neresi yenilik anlamadım.

ifade ters olmuş, asıl sonynin yaptığı pixel başına led teknolojisidir. mevcut teknoloji pixel başına değil, panel başına led aydınlatma sistemidir.

kral samsung. hele söz konusu tv ise

Sony bayisinde sony'nin LED FULL HD 117 ekran TV'sine bakıyordum, NATGEO HD kanalı açıktı. Görüntü tam anlamıyla çamur gibiydi... Daha LED TV'ler PLASMA TV'lerin yerini dolduramaz.

tv de en iyisi lg 3d cinema teknolojisi sadece onda var

sony ve diğerleri

sony nin led leri berbat.. samsung eh işte idare eder.. plasma led den daha iyidir diyen zihniyeti kaale bile almıyorum en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum..

Televizyon Toshiba dır.. bu da böyle biline

Sen de yorum yaz