Bu motosiklet alçaktan uçuyor!

Hız tutkunları yaratıcılıkta sınır tanımıyor: Bakın bu motosiklette yüksek hız için ne kullanılmış?

  • Ümit Öncel

Motosiklet sahiplerinin büyük kısmı için hız önemli bir konu. Güçlü motorlara sahip motosikletler hız tutkunlarının ayağını yerden kesebiliyor. Tabi ki bu mecazi bir söylem ama modifiye edilen bu motosiklet için neredeyse gerçek.

ABD ordusunun Cruise füzelerinde kullandığı motorları, kendi motosikletine monte eden bir hız tutkunu bu özel modifiye edilmiş aracı ile hız denemesi yaptı. Elde ettiği sonuç ise oldukça etkileyici. J402-CA-702 Model 373 türbin monte edilen araç, 7,887 saniyede 320 km hıza ulaşmayı başardı.

Asıl sevindirici haber ise motosikletin sürücüsünün, bu hıza ulaştıktan sonra herhangi bir yere çarpmadan durmayı da başarmış olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Helal olsun adama da bu araç trafiğe çıkmaz. :P

Deli bu ya. Ölecek kalacak. Füze motoru konurmuymuşmuş hiç motosiklete yha? :D 320 iyi yapmış helal olsun.

320km yi 7 sn yede yapmış

manyak çok yaw..

Bu motoru Trafiğe çıkarsınlar birazda az yaksın ölene kadar paramı biriktiriri yine alırım :)

nasıl ya 8 saniyeden kısa sürede 320 km/s hız mı... ne kadar ivmelenme oluyor acaba, kaç G... motorun üstünde kalmayı nasıl başarmış...

Hiç kasma jetin önüne koy bir motorsiklet direksiyonu olsun sana süper hiper uber motorsiklet :D

show amaçlı bir alet bence altta takoz var gittiğine dair bir belirti yok arkasına konan motorsikleti yakmış sadece hem 320 yapmışsa yazık doğrusu boşuna uğraşmış suziki hayabusa 1300 cc alsın cesareti varsa bi gazlasın bakalım kaç yapıyormuş herkezde öğrenmiş olur kesin süratini henüz gaz kolunu sona dayayan olmadığı söyleniyor

LPG lisi de çıkarsa kesin almak lazım :P

böle bişiyi kullanmak için tek yer abd de olması lazım tuz gölünü yanında tuz pisti ama o oyuncağı durdurabilmek için paraşüt sistemi vardır. Ama arabağı zor kontrol ediyolar bunu nasıl kullanacak var bişiyler :D

Klimalı motosikleti icad eden bilin bakalım hangi milletten?
Size bir tiyo vereyim:"Bedenen kavi, aklen zayi" olan bir milletten!
O milletin dünyada eşi benzeri olmayan bir millet olduğunu zannetmeyin.
Şimdi size Sovyet Rusyasından bir örnek vereyim.
Sovyetler zamanında bir gün adamın biri bir restaurant'ın önünde tartışan üç kişi görmüş.Bunlardan biri restaurant'ın kapı görevlisi,diğer ikisi de restaurant'a girmek isteyen iki kişiymiş.
Adam bu üçüne sorunun ne olduğunu anlamak için yaklaşmış.Sorun şuymuş:Restaurant'taki masalar üç kişilikmiş.Bir kişi eksik olduğu için o kişi de içeri alınmıyormuş.

Sen de yorum yaz