Bu oyuna mutlaka dikkat edin!

Gelmiş geçmiş en gerçekçi oyunlardan biriyle tanışmaya hazırlanın: İşte o oyun ve ardındaki dev isim

NASA ile Ay Üssü Alfa!
Yeni oyundan bir kare

Son zamanlarda uzay semalarında eskisine nazaran pek fazla insan göremiyoruz. Bunun yüzlerce farklı sebebi olabilir ama NASA, herhangi bir astronotun onlarca yıl içerisinde bir kez aya gidebilmesindense, herhangi bir kişinin bile istediği zaman bu uzay yolculuğunu yapabilmesini istemiş.

Gelecek ay bizlerle olmaya hazırlanan Moonbase Alpha isimli oyun sadece alışılagelmiş bir bilim kurgu oyun deneyimi peşinde koşmuyor. Aksine; arkasına aldığı NASA gibi bir gücü sonuna kadar kullanmaya çalışmış. Özellikle çevre detayları ve uzayda bulunma hissiyatı üzerinde ısrarla durulmuş. Zaten oynayacağımız oyun kelimenin tam anlamıyla bir simülasyon. Bu sebepten yapacağımız görevler de farklılıklar içeriyor olacak. Misal; bolca "Houston, bir sorunumuz var" cümlesini sarf edeceğiz.

Oyun ne zaman hazır olacak?

Bir yandan uydulardaki sorunları tamir etmeye çalışırken, bir yandan da oksijen gücümüze odaklanmaya çalışacağız. Anlayacağınız bir birey olarak uzayın gerekliliklerini yerine getirmemiz gerekecek.

NASA, Moonbase Alpha konusunda çok iddialı. Kendi uzay verileri, mühendislik ve matematik tasarımlarının bir oyunla birleştiği zaman nereler olabileceğini gözler önüne sermek için çok çalışmışlar.

Hem tek kişilik senaryo olarak, hem de bir arkadaşımızla co - op olarak oynayabileceğimiz Moonbase Alpha 6 Temmuz'da Steam üzerinden yayınlanmayı bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Houston, bir sorunumuz var
-------------
modern warfare 2 de emp patlarken de diyorduk..

küçücük resim bi şey belli olmuyor ki.

1960 rda aya çıkmışsa amerika bu 2000 li yıllarda neden insan gönderemiyor aya bize onu anlatsalarya.1960 teknoloji nerde bu devirdeki teknoloji nerde demekki adamlar o zaman daha ilerimiş teknolojik olark şimdi gerideyiz galiba.

Bugün 14:22
emp ne la :)?

1960 rda aya çıkmışsa amerika bu 2000 li yıllarda neden insan gönderemiyor aya bize onu anlatsalarya.
---------
Neden milyonlarca dolari tekrar gosteris yapmak icin harcasin ki? Yakinda marsa ayak bastiginda da ayni geyikleri bizim torunlarimiz yaparken bizde yine hacilarimizdan hocalarimizdan bahsediyor oluruz. Biz onlari birakalim da kendi isimize bakalim.

uzaya her zaman ilgim olmuştur bunu mutlaka oynamalıyım

Bunu da Python'la yazıyorlardır :) İnşallah grafikleri dandik olmaz...

sanırım ücretli olacak o zmn da ticari demektir. yani nasa ticarileşti, ücretsiz olsa iyi olurdu mademki iyi bi niyetleri var

1980 yıllarda ingiliz yapımı ay üssü alfa adlı tv dizisinde mi esinlendiler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play