Bu oyunu çılgınca, milyonlarca kez indirdik!

Başta "sevimli bir oyun" olarak görülüyordu, şimdi Tetris, NFS gibi efsanelerin arasına girdi bile.

Angry Birds, sizin de bildiğiniz gibi son zamanların en popüler oyunlarından biri ve şimdiden oyuncular arasında efsane olmuş Tetris, FIFA, Need For Speed gibi oyunların arasına katılmaya aday. Angry Birds'ün geliştiricisi Rovio, oyunun 100 milyon indirilme sayısına ulaşmasına sadece ramak kaldığını açıkladı.

San Fransisco'da gerçekleşen GDC (Game Developer Conference) fuarında konu hakkında konuşan Rovio'dan Peter Vesterbacka, "Bu hedefi belirlediğimizde insanlar bize gülüyordu. Şimdi bakın, söyleyecek bir şey kalmadı. Dediğimizi yapıyoruz." şeklinde bir söylemde bulundu.

Birkaç ay önce şirketin bu sayıya ulaşıp ulaşamayacağı hakkında endişeler vardı, hatta firma oyunun yayınlandığı platformlardan ne kadar indirilmiş diye çetele tutar vaziyette idi. Oyun, iOS, Android, webOS, PSP, PlayStation 3, OS X ve Windows platformları için hazırlanmıştı. Firma şimdi de Xbox 360, Wii, Windows Phone 7, Nintendo DS ve 27 Mart'ta çıkacak olan Nintendo 3DS platformlarına da bir versiyon düşünüyor. Şu anda kullanılan platformlardaki oyunlar da güncellenecek fakat şirketten henüz bir Angry Birds 2 duyurusu gelmiş değil.

Vesterback, Apple'ın App Store'una "kapalı bir sistem" diye hitap etti ve Apple'ın mükemmel olmadığını, bu sebeple geliştiricilerin çok iyi oyun yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bende şu oyununun bu kadar tutulmasını anlamıyorum yıllarca flash oyun olarak daha iyilerinide oynadık millet acaip bi şekilde buna hucüm ediyo.

angry birds ten güzel oyun yok yanlış yönlendirme yapma burda

bende şu oyununun bu kadar tutulmasını anlamıyorum yıllarca flash oyun olarak daha iyilerinide oynadık millet acaip bi şekilde buna hucüm ediyo.
--------
Hangi flash oyun bu kadar iyi imiste bizim haberimiz olmadi?
Angry Birds Exit , Lemmings tarzi bir oyun ve basit olmasi cep telefonlarinda oynanmasi bu kadar yayginlasmasina neden oldu ki dunyaya kucuk bir firmanin iyi bir fikirle kisa zamanda nasil oyun alaninda basarili olunabilecegini gösterdi. Umarim bir gun bizden de bu tarz basarili oyunlar cikar. Yoksa kendimizi kandirmaya devam ederiz.

ilk yorum sahibine katılıyorum.
mesela benim aklıma gelen crush the castle 1 ve 2 var aynı tarzda flash oyunu olarak ve angry birdsten daha iyiler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir