Bu programlar Windows 8.1'de çalışmayacak!

Bu programlar ve oyunlara sahipseniz, Windows 8.1'i yüklemeden önce iyi düşünün!

Bu programlar Windows 8.1'de çalışmayacak!

En çok kullandığınız programlar ve en sık oynadığınız oyunlar, Windows 8.1'de çalışacak mı? Microsoft'un güncellemesi henüz yayınlanmadı ancak bu sorunun cevabını şimdiden bulmanız mümkün.

Microsoft'un final aşamasına ulaştırdığı Windows 8.1, önümüzdeki ay Windows 8'li PC'lere ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Windows 8.1, tüm eski programları ve oyunları desteklemeyecek - hangi programların desteklenip desteklenmediğini Microsoft'un bu sayfasından kontrol etmeniz mümkün. Windows 8.1'de desklenmeyen program veya oyunlardan birine sahipseniz, onu güncellemeniz veya sanal makine gibi farklı çözüm yollarına başvurmanız gerekebilir.

Bu makalemizde Windows 8.1 ile çalışmayacağı, yeni güncellemeyi desteklemeyeceği bilinen 48 program ve oyunu sizler için sıraladık. Windows 8.1'i desteklenmeyen araçlara ve oyunlara galerimizden ulaşabilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Yenilikler her zaman güzeldir.Fakat kullanacak olanlara şunu söyleyeyim.Eğer donanımınız windows 8 uyumluysa yanı donanım yapımcıları destekleyip driver çıkartıyorsa yükleyin.Eğer windows 7 uyumlu olup ( benim gibi ) windows 8 yükleyecekseniz farkı anlayacaksınız.Donanımım windows 7 uyumlu olduğundan şuan performans olarak gayet iyi.Windows 8 olsun 8.1 olsun tamamen tabletler için.Ben uzun zamandır kullanıyorum ve metro arayüzüne dönüş bile yapmadım.Masaüstü için tam bir işkence.

@24 Eyl 2013 01:15 Allah Allah bende 1 yıldan fazladır kullanıyorum ve şuanda 8.1 kullanıyorum. seni kandırmışlar win8 diye modifiyeli vista yüklemişler. yoksa aynı şeyi kullanıyor olamayız.

@gcb1903 Sen bilgisayarı ne için kullanıyorsun ? Ben eski yeni bir çok programı kullanıyorum.Bazı programlar windows 8 de çalışmıyor.Herneyse anlasan zaten dediğimi böyle bi cevapla kendini tatmin etmezdin.Birde aklın sıra dalga geçiyorsun kendi inandığın dünyanda.

Ne kadar sığır bir kullanıcı kitlesi mevcut. Metro arayüzde masaüstüne tıklamaktan aciz sanki herşeyini metro arayüzünde yapmak zorundaymış gibi bir gereksiz hareketler. Kullanmasını bilmiyorsanız kullanmak zorunda değilsiniz çünkü işkence olmadığı gibi bilakis daha hızlı işlerin yapıldığı bir sistem oldu.

yararlı ve önemli bir yazı dizisi olmuş. teşekkürler chip...

uyumluluk modunda çalıştırabiliyor muyuz?

Galerideki oyunlar 8.1 de çalışıyor ve programlardan gerekli olanların güncel versiyonu mevcut. Eski sürümde inat edenler Windows uda güncellemez zaten.

çalışır çalışır inanmayın asparagas haberlere

@27 Eyl 2013 10:39 Microsoftun kendisi çalışmayacak diyor, sen hala microsofta laf ediyorlar zannedip savunmak için at gözlüğüyle yaşamaya çalışıyorsun. Kraldan çok kralcı diye senin gibilere denir...

@28 Eyl 2013 05:51 Ben yazılım kodlamaya 21 yıl önce başladım. Windows 8.1 çıksın, sana beyaz gözlükleri göndereceğim.

COMODO Internet Security 6.3.294583.2937 yeni versiyonunu Windows 8.1 'i destekliyor. Max_Real Qnx

Trade-off meselesi gayet. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gereken bir karardan bahsediyoruz. Kullanıcı win 8.1'in özelliklerine mi ihtiyaç duyuyor yoksa 8.1'de kullanılamayan programlara mı ! Sonuç olarak yeni OS herşeye cevap vermek zorunda değil, öyle olsaydı gelişim sağlanamazdı zaten. Teknolojiden bahsediyoruz.

Battlefield 4 betayı da ekleyin o listeye.

Virtualbox veya virtual pc yükleyerek dilediğiniz programı çalıştırabilirsiniz.Adamlar bunun için yapmış bu programları.virtualbox sadece 100 mb bir program ve 5 dakikada indi.Kurulumu çok basit ve çok işlevli.Eski program kullanıyoruz diye eski işletim sistemi kullanmak zorunda değiliz.Teknoloji yeniliklere açık olmayı gerektiriyor.Siz hala eski kasetlerim var diye eski kasetçalarları mı dinliyorsunuz?Windows 8 Ssd hard disk ile birlikte kullanınca bilgisayarınız uçuyor.Herşey saniyeler içinde.Core i3 2280m asus laptop'umla açma düğmesine bastıktan 8 saniye sonra internet explorer internete giriyor.

çalışmıyoo

Arkadaşlar win 8.1 kadar berbat işletim sistemi görmedim bu ne yaaa

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir