Bu robot domuz gribi oluyor...

Önce asker sonra hizmetçi oldular; sevgili bile oldular. Olmadıkları sadece domuz gribi kalmıştı...

Bu robot domuz gribi oluyor...

Selim Öztürk

Dünya gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden ve sonunda ülkemize de sıçrayan domuz gribi salgınıyla ilgili alınacak tedbirler ve tedavi yöntemleri tartışıladursun, Japon bilim adamları domuz gribi tedavisine yönelik oldukça ilginç bir ürün geliştirdi.

Geçtiğimiz günlerde RISCON fuarında ilk kez görülen robot, domuz gribinin etkilerini gözler önüne seriyor. Domuz gribi virüsünü taşıyan bir insan gibi davranan bu özel robot, gerektiği gibi tedavi uygulanmadığında nefes almayı kesiyor. Uygun tedavi yöntemi uygulandığında ise robot nefes alıp vermeye devam ediyor ve domuz gribinin yarattığı semptomlar ortadan kayboluyor.

Böylece domuz gribine karşı ne gibi tedbirlerin alınacağı, bu robot üzerinde denenerek öğrenilmiş oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hemde çok saçma sanki insan gibi tepki vercek her tedaviye :D

seneye fil gribi çıkar

japonlar yapıyor

AŞI MAŞI HİKAYE YAWW 300 VAKADA 1 KİŞİ ÖLMÜŞ KUŞ GRİBİNDEN BİR SÜRÜ KİŞİ KRIM KONGO KANAMALI KENE HASTALIĞINDAN DA BİR SÜRÜ KİŞİ ÖLDÜ HİÇ BU KADAR YAYGRARA OLMADI BİRİLERİNİN CEBİNE PARA GİRİYOR GALİBA..........

Sacma? Neden sacma adamlar egitim amacli yapmislar bunun neresi sacma? Siz gidin hastahaneye size nasil tedavi yapmasi gerektigini bilmeyen bir saglik gorevlisi denk gelsin o zaman neyin sacma oldugunu anlarsiniz.

bu olanlar çok saçma.. her sene bişey çıktı:kene-kuş gribi-deli dana hastalığı gibiii.. ama hiçbiri bu kadar abartılmadı.. hangi kanalı açsam domuz gribi... artık başka senelere de sinek gribi çıkarr

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play