Bu seneki yaz saati uygulamasına dikkat!

Microsoft, ertelenen yaz saati uygulaması hakkında uyarıda bulundu! İşte yapılması gerekenler...

Yaz saati uygulamasına dikkat!

10 Mart 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 2011/1474 Sayılı Bakanlar Kurulu kararına göre 2011 yılının yaz saati uygulaması, Türkiye'de 27 Mart 2011 Pazar gününü 28 Mart 2011 Pazartesi'ne bağlayan gece saat 03.00'ten itibaren saatlerin 1 saat ileri alınarak yapılması ile gerçekleştirilecektir.

Dolayısıyla dünya genelinde 26 Mart 2011 Cumartesi gününü 27 Mart 2011 Pazar gününe bağlayan gece saat 03:00'de yapılması planlanan saatlerin 1 saat ileri alınması işlemi bir gün ertelenmiştir.

Microsoft, konuyla ilgili Windows 7, Windows Vista istemci işletim sistemleri ile Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2 sunucu işletim sistemlerine yönelik çözüm önerilerini sundu.

Kullanıcıların bu durumu değerlendirmeri ve olası riskleri göz önüne alarak sonraki sayfalarımızda yer alan önerilerden kendilerine uygun olanını uygulamaları öneriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ya bir günden bişi olmaz

Herkes gibi vakti zamaninda bizde gecsen gokkusaginin altindan ne gerek var entel dantel isler yapmaya ?
Simdi cok onemli birsey mi yapildi, bu adim ile yoksa abesle istigal midir ?
Binlerce database ve server ve bilgisayari olan firmalar bankalar ne yapacaklar simdi havadan dert

microsoft bitarafı ile bayağı bi gülmüştür.
zamanın behrinde yine böyle yaz saati uyglaması haftası öys sınavına girmiştik. ozaman kimse geç kalmasın diye sınav saatii 1 saat ileri almışlardı ve olay çözülmüştü, aklı işinde sınavında olan için 10 saat ileri alsan ne yazar. her neyse, saçma ve son derece salakça bir uygulama. icat eden ve uygulayan arkadaşları gerçekten kutluyorum!

nasıl bir iştir anlamadım. eğer saatin ileri alındığını farketmeyip sınava giremeyecek birisi, zaten hiç üniversiteye gireceğim diye uğraşmasın. yoksa onlar da gelecekte şimdikilerin yaptıklarını yaparlar, dünya ile birlikte adım atılacak konularda hareket etmeye, dünyaya karşı gelinecek yerde de önden gitmeye kalkışabilirler.

aptallardan devlet adamı yaparsan, sınav saatini ileri almak yerine daha zor ve uzun olan işlerle düzeni bozarlar, yazık tonlarca okul okumuşlar ama hala beyin sahibi olamamışlar.

ya şimdi hava daha erken mi kararack geç mi

Ne de meraklısınız bankaların datasına bilmem nesine 1.7 milyon öğrenci sınava girecek aranızda o heyecanı yaşayan olmadımı gençler sorun yaşamasın rahat rahat sınavını yapsınlar diye böyle bir uygulama yapılıyor siz gelmiş microsoftta bankada. diyorsunuz banane bankadan microsoftan.

istanbulda bitarafımız donrak okula giderken tatil etmeyenlerden ne beklersin

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir