Bu Şirket, Çalışanlarına Çip Takıyor!

Bu şirket, gönüllü olan çalışanlarına çip takmaya hazırlanıyor. Peki bu çipler neden takılıyor; ne amaçla kullanılacak? Cevaplar içeride...

  • Ali Ruhi Öztürk
32M Gönüllü Çalışanlarına Biyo-Çip Aşılıyor

Three Square Market (32M9) isimli bir şirket, yaptığı açıklamada, yeni teknolojisi ile çalışanlarına ilginç bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. 1 Ağustos'ta başlayacak olan programda gönüllü çalışanların ellerine RFID çipler aşılanacak. Bu "geliştirme" sayesinde çalışanlar mola sırasında alışveriş yapabilecek, kapıları uzaktan açabilecek, bilgisayar ve telefonlara giriş yapabilecek ve fotokopi çekebilecek.

32M CEO'su Todd Westby şu açıklamayı yaptı: "RFID teknolojisinin ofislerimizde bulunan mikro marketlerde, kapı açmakta, fotokopi çekmekte, bilgisayar ve telefonlara giriş yapmakta, iş kartı paylaşmakta, sağlık bilgilerini saklamakta ve diğer RFID terminallerinde ödeme yapmakta kullanılmasını planlıyoruz. Gelecekte bu teknoloji standart bir hale gelecek ve günlük hayatın bir parçası olacak."

Şimdilik bu çipler zaten sahip olduğumuz teknolojilerden farklı bir işleve sahip değil. Ancak derinizin altında minik bir çipin dijital arayüzü olan her şeyi kontrol etmenizi sağlaması çok uzak bir gelecek gibi görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

20 Yıl önceki komplo teorisi nihayet gerçekleşiyor yani.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost