Bu site, evde yaşanan ölümleri söylüyor

Satın almayı düşündüğünüz evde daha önce kimse öldü mü? Bu site, cevabı vermek için hazır!

  • Ercan Uğurlu
Bu site, evde yaşanan ölümleri söylüyor

Perili evlerden korkanlar kadar, adı "perili eve" çıkan evlere merakı olanlar da az değil. Özellikle daha önce içinde birinin öldüğü evlerde bir gece konaklamak veya daha da fazlası olarak o evde yaşamak isteyenler çıkabiliyor. Öte yandan satın alacağı evde daha önce kimsenin ölmemiş olmasını isteyenler de... Amerika'da bir site, emlak arayanların bu meraklarına cevaben, evlerin "ölü" kayıtlarını tutuyor.

DiedInHouse.com adındaki bu site, Amerika'da evlerin ölü kayıtlarını tutarak, ziyaretçilerine arattıkları evlerde daha önce ölüm olayının yaşanıp yaşanmadığı konusunda bilgi verebiliyor. Ziyaretçilerin tek yapmaları gereken DiedInHouse.com adresini ziyaret ederek, burada bulunan adres kutusuna Amerika'da yer alan evin adresini girmek. Ancak bu servis ücretsiz değil. Tek bir aramanın 11.99 dolar olduğu sitede, çoklu arama yapmak da mümkün. Elbette bu durumda ödeyeceğiniz meblağ da artıyor.

Bir evin ölüm kaydının olması, yalnızca fantezi veya korku unsuru olarak değil, evin fiyatına da direk etkisi bulunduğu için fazlasıyla önemli. Emlak fiyatını düşüren bir unsur olan ölüm kaydını tutarak kullanıcılara sunan DiedInHouse.com, ayrıca evde yaşanan ve rapor edilmiş kayıtlı kazalara karşı da istatistikler sunuyor. Bunlar arasında yangın ve cinayet gibi olaylar bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

şimdiye kadar dünya üzerinde yaşayıp ölen 100 milyardan fazla insan olduğu söyleniyor. her evin altında her basılan yerde zaten insanlar öldü. Cinayet gibi nedenlerle hijyen bakımından vs rahatsız oluyorsanız diyeceğim yok ama takılmayın böyle şeylere.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play