Çözülemeyen teknolojik sorunlar

Teknolojinin bu sorunları şimdiye kadar çoktan çözülmüş olması lazımdı; ama...

4. İnternet TV

4. İnternet TV

Sadece birkaç tane izlemek istediğimiz program varken, 500 tane istemediğimiz kanal için para ödemek ilkel değil mi? Tabii bu aslında teknolojinin değil, teknolojiyle aşılmak üzere olan antika bir üyelik sisteminin sorunu.


5. Zombi Flash

Dünya ne kadar uğraşsa da Adobe Flash bir türlü ölmüyor. Steve Jobs Flash'ı iOS'tan kovdu, onu artık Adobe bile o kadar sevmiyor. Flash'ın halen bilgisayarlarımızın belleğini yiyip, PC'mizi kilitlemesinin asıl sebebi HTML5'in onun yerini almada başarısız olması. Aslında kızgın değiliz, ama hayal kırıklığı yaşıyoruz.


Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Kulaklık çözümünde en iyi çözümü Htc kullandı. İlk defa Rhyme modelinde kullandığı kulaklık çeşidini daha sonra One serisi ile diğer ceplerde de kullandı. Hatta daha sonra aynı tip kulaklık kablosunu Beats markalı kulaklıklarda da kullanıldığnı gördük.

1. sırada batarya sorunu olmalıydı

Makaralı sistem bu kablo karmaşasını çözer...

Hepiniz bilirsiniz laptop mouse leri önceden ufak ve kabloları makara yöntemiyle toplanıyordu. Bunu kullllaklıkta kullanmayı neden akıl edemediler anlamış değilim...

Rusların tupalev modeli süpersonik uçakları her gün tarifeli olarak yolcuları taşıyor ? Tabi dünya geneline yayılamıyor :/ Bilge Baykuş

Flash'tan kurtulamamanın en büyük nedeni reklamcılar. Çünkü tarayıcılarda çok az engellenebiliyor.

@29 Kas 2013 13:00 ya bu reklamcılar ad block plus'u duymamış yada aslıda yada değil dünyanın yarısı internet explorer kullanıyor. Allah'ım sen aklıma mukayyet ol

Süpersonik uçuşların tek düşmanı doğanın fizik kurallarıdır. Normal bir uçuşun maliyeti zaten çok yüksek, bunu bertaraf edebilmek için her bir uçuşun, kendi uçuş maliyeti artı diğer maliyetleri de karşılayıp üstüne kar yazması gerekiyor. Bunun için her bir uçuşun, bu gerekleri sağlayabilmesi için yolcu sayısını yüksek tutmalı (Boeing 747, A380 neden üretildi sizce; sadece daha çok yolcu kazanmak ve taşımak için değil), ama bunu süpersonik uçuşlarda yapmanız çok ama çok daha zor, yapsanız bile, Concorde'un şu an uçmaya devam ediyor olması halindeki maliyetlerden çok daha fazla maliyete neden olacaktır. Süpersonik uçuşta, maliyetin kaldırılabilir bir seviyede olması için, öncelikle nükleer güç benzeri uzun dayanımlı bir yakıtın elde edilmesi gerekiyor, daha sonrada yukarıdaki örnekte verdiğim uçak boyutlarında sürtünme katsayısı, boş ağırlığı düşük ve dayanıklılığı yüksek ham maddeli bir üretim yapılması gerekiyor. Şu an ki teknolojilerle de bu mümkün değil.

@29 Kas 2013 13:12 Çok basit. Iron Man filmindeki gibi Arc Reaktör yapılmalı.. Hatta bir üniversite öğrencisi yarısına kadar yapabilmişti ama maalesef destek alamadı. Şu anda zaten belli yerden sonra imkansız fakat yapılırsa ( Saniyede 3 Gigajul enerji ) üretimi gerçekten acayip işe yarar :)

Bu sorundan sayılmaz. Kablosuz kulaklığı takarsınız olur biter. En önemli kablo sorunu, elektrik kablolarıdır.

Nokia 3210 YILLARCA açık kalabiliyor muymuş??

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir