Bu söylenti çok konuşulacak!

Microsoft hakkında ortaya atılan iddia eğer gerçek olursa, hiçbir şey eskisi gibi olmayabilir!

  • Berk Toparlak
Dell'i Microsoft mu satın alacak?

Dev bilgisayar üreticisi Dell için bir süredir dedikodusu dönen satılma haberleri gerçek oluyor. CNBC'nin haberine göre, Dell'in satış sürecine yazılım devi Microsoft da dahil olacak.

Bir süredir finansal krizle boğuşan firma için ilk somut adımı atan isim Microsoft oldu. Konuyla ilgili kaynaklar, Microsoft'un Dell'e 1 ila 3 milyar dolar arası yatırım yapacağını belirtti.

"Ara finansman" şeklinde olacağı söylenen yatırım, ilerleyen zamanlarda büyük ihtimalle Microsoft'un Dell'i satın almasıyla sonuçlanacak. Son zamanlarda hisse bedelinde büyük düşüş yaşan Dell, bu yatırımla şüphesiz derin bir nefes alacak. 

Her iki taraf da satın alma veya yatırım konusunda şimdilik sessizliğini sürdürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

borsa oyunu bunlar.....

Finansal destekle yaşam ünitelerini bir süre ayakta tutar bu spekülasyon doğru, büyük ihtimal ilerde Microsoft ile fuzyon olur. İşyerinde Konsol PC'ler DELL idi, piyasadan tanıyordum fakat bu kadar robust, kaliteli olduğunu pratiktede yaşayarak gördüm.. Finansal darboğaza düşmesi, kesinlikle yaşanan Global krizin eseri. Yakın zamanda Ultra Notebook almayı düşünüyorum ilk tercihim kesinlikle DELL olacak.

artık microsoft markalı pc leri görme zamanı

microsoft daha öncede apple iflasdan kurtarmıştı

@25 Oca 2013 12:32 yavaş at....

@25 Oca 2013 18:41 kardeş arkadaşın dediği doğru google den aratırsan görürsün lütfen ama lütfen tüm dünyanın bildiği bir gerçek hakkında bilmeden konuşmayalım sadece bir tık ötede BİRAZCIK ARAŞTIR

Dell gerçekten kalitesine en çok güvendiğim markalardan birisi ve bu habere şaşırdım muhtemelen büyük bir marka olmasından kaynaklanıyor kar büyük gider de büyük. Ama Microsoft un desteğini alması kriz den kurtulmasına yetecektir ve Microsoft tarafından satın alınması onu çok daha büyük yapabilir.

apple bir zamanlar üstün özellikli iphone modelleriyle piyasayı sarsmıştı ancak şimdi insanlar iphonede olan özelliklerin sadece ona has olmadığını öğrendi ve daha uygun fiyatlı modellere odaklandı dolayısıyla apple milyarlarca dolarlık düşüşlere başladı ( apple ile ilgili ekonomi haberlerine bakın lütfen) geçen seneye göre 60 milyar dolarlık düşüş. ancak Microsoft daha hayati ve kolay kolay vazgeçilemeyecek projelerin imarlarında olduğu için sert düşüşler ve çıkışlar yaşamıyor. şimdi donanım sektörüne girerek piyasayı domine edecek en büyük oyuncu olmanın peşinde. insanların en büyük isteği samsung gibi her keseye uygun ama microsoft kalitesinde ürünler görebilmek

Microsoft Dell'i ve Nokia'yı satın alsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play