Bu tarayıcı 100 milyon telefona yükleniyor

Şimdiye dek adı bile pek duyulmayan bu tarayıcı, çok yakında tam 100 milyon kullanıcıya ulaşacak!

Bu tarayıcı tam 100 milyon telefonda yükleniyor

Maxthon, ilk mobil web tarayıcısını üç sene önce çıkardı. Android için yayınlanan bu tarayıcı büyük ilgi görmedi. Ancak bu sonuç şimdi değişebilir. Rolltech ile yapılan işbirliği Maxthon'a yeni bir kapı açabilir.

Cep telefonları ve tabletler için çip ve işlemci üreten dev şirketlerden MediaTek'in kanatları altındaki RollTech, abisi MediaTek'in gücü sayesinde, tarayıcıyı 100 milyon telefona öntanımlı olarak yükleyecek. Bu da Android tarayıcının birden dünyanın sayılı tarayıcıları arasına girmesi anlamına geliyor.

MediaTek, 2014'ten itibaren piyasaya çıkacak 100 milyon akıllı telefona, Maxthon'u yükleyecek. Şimdilik hangi markaların bu listede olduğu belli değil ancak MediaTek'in yoğun iş yaptığı üreticileri göz önüne alırsak LG, ZTE ve Lenovo'nun telefonlarında Maxthon tarayıcı bulunacağını tahmin edebiliriz. Ancak bu telefonlar ilk olarak Brezilya, Rusya, Çin, Endenozya ve Hindistan'da piyasaya çıkacak .Bu piyasalarda Maxthon'un en büyük tarayıcı olması bekleniyor.

 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

maxthon duyulmamışsa sizin kulaklarınız sağır demektir :)

Ben kullanıyorum gayet stabil tarayıcı

Maxthon iyi bir tarayıcı bence.

Uzun zaman maxthon kullandım. Hakikaten iyi bir tarayıcı. Şimdi next browser kullanıyorum. Next browser diğer tarayıcıları nisbeten daha hafif ve donanımı zayıf telefonlar için dahq stabil bir tarayıcı. Aklınızda bulunsun :-)

ben 1 yıldır kullanıyorum gayet iyi

ben firefox ile birlikte bilgisayarımda kullanıyorum. oldukça işlevsel bir tarayıcı. denenmeye değecek tarayıcılardan biri. kullanmaya yeni başlayacak olanlar biraz araştırma yaparak kullanırlarsa bir sürü pratik özelliğinden faydalanabileceklerdir.

Next browser en stabili ve arayuzu gercekten cok iyi

Ben 1 Yıldır Maxthon kullanıyorum. Çok iyi bir tarayıcı.

Maxthon en hızlı tarayıcıdır. Denedim hepsini test ettim. UZun zamandır kullanıyorum. Tavsiye ederim oldukça da işlevsel...

Dolphin forever :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir