Bu uçan daireyi dünyalılar yaptı!

Kulağa garip gelebilir ama gerçek: Bu UFO'yu Çinliler değil, çok farklı bir ülke yaptı...

  • Gökay Özbudak

Batı dünyasının yanında doğuda da bilim adına gelişmeler olmaya devam ediyor. Farnews'ün haberine göre, İranlı bilim adamların uçan daire yaptı ve başarılı bir şekilde test etti.

Yukarıda fotoğrafını görebildiğiniz uçan daire Farnas Aerospace Company, İran Havacılığı ve Uzay Endüstrisi Birliği'nin ortak yapımı. İnsansız olarak hareket edebilen uçan dairenin adı Zohal, Arapça'da Satürn anlamına geliyor. Zohal kapalı mekanlarda da dış mekanlarda olduğu kadar gayet sorunsuz uçabiliyorken, içerdiği oto-pilot sistemi, GPS ve iki ayrı 10 megapiksellik görüntüleme sistemi onu değişik görevler için de kullanılabilir kılıyor.

İran'ın son zamanlarda teknolojiye oldukça önem vermesi dünya basınının da oldukça gündeminde, bazı kaynaklar ülkenin 2020 yılında uzaya insan yollayabileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

soğuk savaşın sovyetlerini hatırlayın..
sovyetler yaptığı propagandalardan ve içe kapanıklılığından dolayı avrupaya korku salmışdı.. herkes birbirine sovyetlerin elinde çok güçlü silahlar olduğundan bahsediyordu..

ama sovyetler çökdüğünde anlaşıldı ki ellerinde hiç bir şey olmayan bir devletmiş..

şu an amerika ve iranda öyle şu an günümüzün teknolojisine kıyasla ellerinde çığır açacak hiç bir şey yok. ama diğer devletlere korku salmaya çalışıyorlar. böylelikle saldıracak bir ülkeyi 2 kere düşünmeye zorluyorlar.

Yani bunlar boş beyinleri doldurmaya çalışıyorlar böyle haberlerle.. ufo yaptık yok şunu yaptık bunu yaptık.. Allah mısın ulan diyip saldıran bir orduyu kimse tutamaz..

iran bile neler yapıyor biz daha doğru düzgün internete sahip değiliz :D

İRAN YAPTIYSA ,BUGUNE DEK GÖRÜNTÜLENEN UFO LARI KIMIN YAPTIGI DA BELLI OLUYOR =))) NE GÜNLERE KALDIK BEAAA =p

Bravo adamlara büyük bir iş başarmışlar tebrik etmek lazım.

zaten yapılmıştı:D

pervaneli dron yaptılar ne ufosu, çoktan yapıldı zaten ilk değil.

Tebrık ederim iranlıları abd ıranı vurması ıcın bır neden daha cıktı ıstemıyorlar gelıssın turkıye arap dunyası kafkaslar keske hepsı boyle gelıssede bırlesseler hepsı ayrı kendı kafasına gore hareket edıyorlar

Artık kimse ufo gördüm diyemeyecek :P

komik haber. ingilizler 10 yıldı jetlerini dikey indiriyorlar helikopter gibi. jeti kaldıran kuvvet kıytırık bir daireyi mi kaldıramıyacak

afferin İran`a ancak Ruslar bunu 15 sene önce yapmıştı!

Kapalı mekanda uçabiliyor ve 10mp kamerası var wow benim model heliye telefon takıp uçursam aynı şey...:)

"komik haber. ingilizler 10 yıldı jetlerini dikey indiriyorlar helikopter gibi. jeti kaldıran kuvvet kıytırık bir daireyi mi kaldıramıyacak"

UFO teknolojisiyle jet motoru teknolojisi çok farklı. Biri elektromanyetik alan yaratan antigravitasyon teknolojisi, diğeri yakıtı yakarak kullanarak oluşan itme kuvvetinden faydalanma teknolojisi. (Teoride böyle en azından)
Zaten ABD zamanında bu teknolojiyi Nazilerden almıştı (bkz: Wunderwaffe/Wonder Weapon; bkz: Die Glocke). :)

Yapmışlar adamlar işte ne kıskanıyosunuz, helal olsun iranlılara, afferim lan.
Biz de oturup dert yanalım milyarlarca dolar verip aldığımız dikey inişkalkış yapma kabileyeti bile olmayan cilalanmış parlatılmış içi boş dandirik F35 lerin yazılım kodlarını vermiyorlar diye...
Bugüne kadar trilyon dolarlar vermişizdir bu dandirik oyuncaklar için, bu parayı kendi teknolojimizi geliştirmek için kullansaydık çok daha iyisini yapar kimseye de muhtaç olmazdık.

<komik haber. ingilizler 10 yıldı jetlerini dikey indiriyorlar helikopter gibi.>

10 yıl da çok komik bir rakam.
dikey ve yatay hareket edebilen harrier model uçaklar 1960lardan beri var.

Yahu sürekli milleti tehdit edip,allahla dinle yola getiren bir devlet mekanizmasının yapmış olduğu bu icraat tabi ki sükse yaratacaktır.Bu iran daha bi 200 sene bir şey imal edemez.Herşey bir yana da bizimkilere hayret etmemek elde değil.Yorumlarda neredeyse yaşasın iran diye bağırmadıkları kalmış,pehh....Kardeşim dünyaya dönün bakın biraz,millet uzaya seyahat düzenliyor seyahat....hey gidi heyyyyyyyyy!!!!!!!!

ehehe aldık zannediyolar f 35 leri. abi sen haberleri dinlemiyosun herhalde. ordan burdan kulaktan dolma bilgilerle kara cahil bi şekilde ülkeni yerden yere vuruyosun.

uçuş kodları verilmediği taktirde f35 ler e 1 kuruş bile verilmeyecek !

iranlılar arap değiller ya hala bilmiyomusunuz. fars kökenlidirler. arapça değil farsça konuşurlar.. azıcık araştırın öyle sallayın

@27 Mar 2011 14:34 tüüüüüüüüü haaaaarkhhh(kusma efekti) tüüüüüüüüüüüüüü yuuuuuuuuuuuuuuuuuh paat plop(domates fırlatma efekti)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play