Bu ülkede Twitter veya Facebook demek yasak!

Fransa'da Facebook veya Twitter demek resmen yasaklandı... Ama bu yasak diğerlerinden biraz farklı.

  • Gökay Özbudak
Fransa'da Facebook ve Twitter demek yasak!
Fransa'ya göre rekabette adaletsizlik yaşanıyor...

Fransa'da artık haberlerde, bir habere konu olmadan "Facebook" ya da "Twitter" demek yasaklandı. 1992'de yayınlanan bir yasaya göre, haber yayınlarında şirketlerin reklam amaçlı isimlerinin verilmesi yasaklanmıştı.

Artık yalnızca bir habere konu olurlarsa isimleri anılabilecek olan Twitter ve Facebook'tan herhangi bir açıklama yapılmadı. Hükümetten konuşmacı Christine Kelly ise şunları söyledi; "Dışarıda tanınmak için çaba sarfeden başka sosyal ağlar varken milyarlarca dolar eden Facebook'a neden öncelik tanıyalım ki? Bu rekabeti bozar. Facebook ve Twitter'a bu konuda izin verirsek diğer sosyal medyalar da neden bizi kullanmıyorsunuz derler."

Yani artık Fransa'da haberlere daha rahat ulaşmak ve anında haber almak isteyen Facebook ve Twitter kullanıcıları, haber sayfalarının isimlerini televizyondan göremeden kendileri bulmak durumunda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

saçma sapan bir yer ikiside

Alkışlıyorum, yok böyle oturarak olmuyor, ayağa kalktım öyle alkışlıyorum.

toptan yasaklayın facebookla twitterı ne gerek var ya !!!

Aşofman ile alkışlıyorum sabahın 7 si olmasa takım elbise giyer öyle alkışlardım. Keşke bizim ülkemizdede böyle çayır çayır facebook & twitter her tv proğramında zikir edilmese ve bizden ufak kardeşlerimizde bu illet yerlere girmese.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost