Bu ülkelere Xbox One yok!

Hangi ülkenin ne zaman Xbox One'a kavuşacağı belli oldu ama Türkiye'nin adı bile geçmiyor...

  • Ertuğrul Süngü
İlk gecikme haberi Xbox One'dan geldi!
Kuzey ülkeleri resmen Xbox One'sız kalacak

Microsoft, Mayıs ayında yaptığı Xbox One açıklamasından bu yana geçen süre içerisinde, başta zorunlu Kinect bağlantısı olmak üzere, ikinci el oyun kullanım düzenlemesi ve sürekli online olma durumları ile sürekli geri adım atıyor ve düşündüğü kısıtlamaları tek tek geri çekmek zorunda kalıyor.

Son olarak Kinect bağımlılığını ortadan kaldıracağını iddia eden Microsoft, son zamanlarda üst üste aldığı radikal kararların ardından, cihazın resmi çıkış tarihini bazı ülkeler için erteledi. Xbox Wire blogu üzerinden yayınlanan habere göre, Microsoft, Xbox One için hesaplanan ülke pazarlarını başlangıçta küçük tutacak ve bazı ülkelerde konsolun çıkışı ancak 2014 yılı içerisinde gerçekleşecek. Başlangıçta, toplam 21 farklı pazarda boy göstereceği iddia edilen konsol için açıklanan yeni pazar rakamı 13 olarak lanse edildi. Son açıklamadan sonraysa; ABD, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, Yeni Zelanda, İspanya ve İngiltere konsola ilk başta söylendiği üzere, en geç bu yılın Kasım ayı içerisinde kavuşacaklar. Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, Norveç, Rusya, İsveç ve İsviçre gibi ülkelerse ne yazık ki konsolu 2014 yılına kadar göremeyecekler.

Microsoft yaptığı açıklamada; "Müşterililerimizi Xbox One cihazını aldıkları ilk günden itibaren mutlu etmek hedefimiz" şeklinde bir beyanda bulunulurken, tüm sistemin kullanıcıların istediği gibi çalışması ve bazı zorlukların giderilmesi biraz daha çalışma yapmaları gerektiğini söyledi. Altı çizilen önemli zorluklar arasındaysa, bölgesel destek, ses - dil destekleri ve yerel marketlere ulaşma gibi başlıklar öne çıkartıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bilgisayar ve konsol oyunlarina en cok para harcayanlar Iskandinavlar 2014'de gelecek konsol hic sanslari olmaz o kadar herkes yilbasinda PS4 almis olur. Fiyatlari 200$ altina düsene kadar da kimse XBX almaz.

Türkiye'de herkes Microsoft'a düşman Google'a dost olunca normal

@16 Ağu 2013 19:10 Ne alaka....

demek ki biz hiçbir zaman göremeyeceğiz.. yine...

Nedense hiç şaşırmadım. Neyi vaktinde görebildiki güzel ülkem. Piyasaya sürülen oyunlar bile. En ekren 1 hafta 2 hafta sonrasına geliyor.

Ne yani gençlerimiz saatlerini konsol başında geçiremeyecekler diye üzülmemiz mi gerekirdi ?

Gelmesin zaten ps4 varken gerek bile yok

e bizde ps4 alırız.

Xbox severler bikmadiniz mi microsoft sizi hep 2 sınıf bile deil 3 sınıf görmesinden şimdi aranızdan parası olan amazon sipariş verecek ama buna durum yetmeyen benim gibi öğrenciler 2015 veya 2016 bekleyecek

@16 Ağu 2013 22:30 2014 de gelir bizede.. panik yok. 2015 gibi tarihler atmayalım..

evet playstation' ın yüksek fiyatları yurt dışından getirilen konsollar ve ps 3 ve x360' a devam eden bir nesil...

ps4 varken ne xboxı yahu şakamısınız nesiniz...

Acaba bizim ülkemizde bir gün konsol çıkartıp amerikaya 2 sınıf muamelesi yapar miyiz gerçi biz bi zihniyeti değiştirelim sonra konsol

bende 3-4 yıldır xbox 360, ona kalırsa 360 da resmi olarak en fazla 1 yıl önce tr ye geldi. Diyeceğim o ki avrupa da çıktımı bizede gelir panik yapmayın))))

Microsoft Türkiye de ödül üstüne ödül almaya devam etsin...

Ps4 alıcam zaten gelmesin xbox falan !

PS4 e daha var , hele bi ps3de gtav oynayalım zevkini alalım sonra ps4e cıkarsa alırız yoksa şimdilik gerek yok

Arkadaşlar biz ps insanıyız. 1-2-3 yarın gelir 4. Ms bizi umarsamıyorda bizde onu pek umursuyor değiliz sony var yeterde artar bile hem acayip acayip diktalar, diretmeler saçmalıklar yok.

o zaman biz de windows pc ler yerine freedos-linux-os x yüklü pc ler alırız android-ipad tabletler kullanır kingsoft office yada libre office kullanırız üstüne bir de ps4 aldık mı tamamdır. Sonuç olarak: Oyun için:Playstation Bilgisayar için:LibreOffice/Kingsoft Office Linux PC Mail:GMail-Yandex-Yahoo Web:Google,Mozilla,Yandex,Opera,Safari Sony de VAIO' lara windows yüklemeyi kesti mi tam benim düzen :) Şık ama biraz alışmanız zor oluyor tabi herkesin kendi tercihi ben bu haberi okuduğumda düzenimi bu şekilde düzelttim tavsiyem de olur.

hiç gelmesin... daha yeterince güncel değil hemde pahalı...

Sen de yorum yaz