Bu ürünü Türkiye'de en çok satan kim?

Dijital fotoğraf makinelerinde, Türkiye'de en çok satan marka kim? İşte sorunun cevabı...

Türkiye'de en çok o satılıyor

Samsung Electronics, Haziran 2010 itibariyle açıklanan ilk yarı sonuçlarına göre Türkiye dijital fotoğraf makinesi pazarındaki liderliğini korumaya devam ediyor. Bu verilere göre Samsung, dijital fotoğraf makinelerinde 2010 yılı Ocak ayı itibari ile sahip olduğu yüzde 18,6'lık pazar payını Haziran ayı itibari ile yüzde 24,2'ye yükselterek en iddialı pazar payına ulaştı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsung Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, şunları söyledi: "İddialı oyuncuların bulunduğu Türkiye dijital fotoğraf makinesi pazarında Samsung olarak uzun süredir birinciliğimizi koruduğumuzdan dolayı mutluyuz. Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye genelinde toplam 81 bin adet fotoğraf makinesi satıldı. Biz de yüzde 24,2 ile pazar payında birinci olmanın yanı sıra yüzde 20,4 ile cirosal bazda da birinciliği elde etmiş bulunuyoruz. Geçen aya oranla da satışlarımızda yüzde 30 artış gerçekleştirdik ve tüm pazarda en yüksek satış adedini yakaladık".

Lemi Paksoy, Samsung'un modelleri ile ilgili de bilgi vererek; "Bu yıl pazara, her türlü zevke ve ihtiyaca hitap edebilecek birçok yeni model sunduk. En yeni modellerimizden Samsung NX10 ile bu sene profesyonel fotoğraf makineleri alanına da iddialı bir giriş yaptık. Ayrıca geçen yıl pazarda çığır açan çift LCD ekranlı fotoğraf makinesi modellerimiz PL100 ve PL150, başta ailelerden olmak üzere büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra, Türkiye'de en çok satan fotoğraf makinesi modeli 12 megapiksel kamera, VGA video kaydı, akıllı oto çekim ve kolay kullanım özelliklliklerine sahip Samsung ES25 oldu" dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Samsung'un tüm departmanları kendi içinde profesyonel bölümler mi acaba merak ediyorum yoksa bu adamlar tv de yapıyor buz dolabı da :( ben yine de canon,nikon yada panasonic diyorum, sony bile yavan geliyor bana .

Ben sony bekliyordum konuya girerken demekki samsungmuş.

bende sony bekliyodum

samsung hem ucuz hem kaliteli hemde şık makineler üretiyor

Ah şu fiyatlar ülkeme gelince iki katına çıkmasa o zaman benim gibi kısıtlı bütçeli ama teknoloji meraklısı bir çok insan bu tür güzel ürünleri rahatça alabilirdi.

Süpermarket'lerde sepetlere dolduruluyor artık 8 MP Samsung makineler promosyon reyonlarında. Çok ucuza oldukça güzel makineleri var. Ancak son zamanlarda çıkan makinelerin görüntü kalitesini beğenmiyorum. Benim Samsung 6 MP, şimdiki 10MP'lerden bile güzel resimler çekiyor. Çok pahalıya almıştım(ucuz 6 MP modeli de varken). Galiba lens farkı var.

Samsung'un tüm departmanları kendi içinde profesyonel bölümler mi acaba merak ediyorum yoksa bu adamlar tv de yapıyor buz dolabı da :( ben yine de canon,nikon yada panasonic diyorum, sony bile yavan geliyor bana .
---------------------------
Panasonic Sony ürünü

Tüketici araştırmadan ürün alırsa olacağı budur. Herkes (fotoğrafçılar) bilir ki Nikon, Canon, Olympus fotoğraf makinası piyasasının en baba makinalarıdır. Kodak, Sony de iyi markalar. Samsung kaliteli olduğundan değil ucuz olduğundan birinci.

samsung fotoğraf makinası paçasının çok azını üretir lens vs leri başka markalardan temineder geleneksel markalar dışında genelde böyledir resim renkleri halk arasında cırtlak denilen tondadır doğallık yoktur çünkü sensörü kendi üretir ucuz ve bilinen marka olduğu için tercih edilir nikon canon olympus pentax hatta practica varken son tercihtir

o kadar bilgisiz cahil insan topluluğu olan bu ülkeden böyle sonuç çıkması normaldır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play