Bu uygulama standart hale geliyor!

LG G3'ün kullanıcı deneyimleri tüm mobil ürün gamında standart hale geliyor.

Bu uygulama standart hale geliyor!

LG Electronics, giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar bütün mobil ürün gamında kullanıcılarına istikrarlı ve aynı kalitede kullanıcı deneyimi sunabilmek için çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda yeni LG G3 ile ortaya çıkan tescilli kullanıcı deneyimlerini bu yılın ikinci yarısından itibaren piyasaya sürülecek bütün giriş ve orta seviye akıllı telefon ve tabletlerinde de kullanıma sunacak.

Mayıs ayında tüm dünyaya yapılan tanıtımıyla birlikte hem kullanıcılardan hem de endüstri profesyonellerinden yoğun ilgi gören kullanıcı deneyimleri, aynı zamanda sağladığı eğlenceli kullanıcı deneyimiyle LG G3'e Red Dot İletişim Tasarımı Ödülleri 2014'te üç farklı alanda "En İyinin En İyisi" ödülü kazandırdı.

Fotoğraf çekmek çok kolay

Bu yeni uygulamayla birlikte tüm giriş ve orta seviye LG akıllı telefonlarda kullanıcı deneyimlerinin sağladığı sadeleştirilmiş kamera ile arayüzde sadece kullanıcıların en çok tercih ettiği menüler gösterilecek. Özel anları hızlı bir şekilde ekranın herhangi bir yerine dokunarak tek bir hareketle yakalamalarını sağlayarak iki adımlı işlemlere göre zaman tasarrufu sağlayan Touch&Shoot ise en önemli kamera özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Gesture Shot ise selfie çekimini keyifli ve kolay bir hale getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı kameraya eliyle yaptığı açma kapama hareketiyle üç saniyelik geri sayımı başlatarak oldukça net ve parlak selfieler çekebiliyor. Clean View ise kullanıcılara tamamen düzenli ve menü ikonları içermeyen sade bir ön izleme özelliği sunuyor.

Akıllı Klavye ile yazım hataları yüzde 75 azalıyor

Diğer kullanıcı deneyimi olarak öne çıkan Akıllı Klavye ise, kullanıcıların yazım hatalarını yüzde 75 oranında düzeltiyor ve kullanıcının ne yazacağını tahmin edecek şekilde yazma alışkanlıklarını analiz ediyor. Aynı zamanda klavye boyutu kullanıcının eli ve parmaklarına daha fazla uyum sağlayacak şekilde büyütülüp küçültülebiliyor. Ekranın üstünde görüntülenen sözcük tavsiyeleri ise kullanıcının tek bir parmak hareketiyle yazıya eklenebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çip, reklamı haber diye kakalama , yeter

Klavyesi süper. Çünkü iphone klavyesinden esinlenmisler

@02 Eyl 2014 14:31 hehe iphone evet

Ee G2 ye gelecek mi yani

lg ile Fotoğraf çekmek çok kolay ve zevkli

Umarım bu özelliklerle birlikte arayüzüde verir. En azından g2 ye versin yani ??

Umarım bu özelliklerle birlikte arayüzüde verir. En azından g2 ye versin yani ??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play