Bu uygulamanın yapabildikleri çok fazla...

Android üzerinde pek çok dosya gezgini uygulama var. Ama bu, yetenekleriyle çok farklı!

  • Levent Öztürk
Bu uygulamanın yapabildikleri çok fazla...

Eğer bir Android kullanıcısı iseniz, dosyalarınız arasında gezmek için kullanabileceğiniz pek çok uygulamayı indirme seçeneğine sahipsiniz. Ancak bütün bu uygulamaların arasında bir tanesi var ki, en iyi uygulamalar ile başa baş bir durumda yer almakta: FX File Explorer.

Eğer bir dosya ile bir şey yapmak istiyorsanız, çok yüksek ihtimal ile bu uygulama istediğinizi yapabilme yeteneğine sahip. Ekranı iki farklı pencereye bölebilir, parmağınızı kaydırarak birden fazla dosyayı seçebilir, dosyaları farklı görüntü seçenekleri ile görebilir ve rahatlıkla yerlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca güçlü bir arama özelliği de sunan bu uygulama, dosyalarınızı bulundukları yere, türlerine, tarihlerine, boyutlarına ve tabii ki isimlerine göre dizmenize olanak sağlıyor. Hatta ek bir özellik olarak, metin dosyaları üzerinde hızlı değişimler yapabilmenizi sağlayan temel bir "metin editörü" içerecek şekilde sunulmakta.

Uygulamanın tüm özellikleri buraya yazılmayacak kadar fazla ama aradığınız belirli bir özellik var ise, bu uygulama tahminen o özelliğe sahiptir.

Temel uygulama bedava indiriliyor fakat 2.99 dolar gibi bir fiyata sahip olan FX Plus Plugin seçeneği profesyonel bazı özellikler ekliyor. Uygulamayı Plus seçeneğine yükselttiğinizde "zip" dosyalarını yaratabilir ve açabilir hale geliyorsunuz. Ayrıca SMB üzerinden Windows ile ağ kurabilmek, FTP, Google Drive Dropbox ve benzerleri üzerinden "download" ve "upload" yapabilmek ve Bluetooth kullanarak diğer cihazlar ile paylaşımda bulunabilmek gibi özelliklere de sahip oluyorsunuz.

Eğer geniş kapsamlı bir dosya gezgini arayışında iseniz, 2.99 dolar bu uygulama için kesinlikle yerinde harcanmış bir para olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

es file explorer sanki anlatılanları beleşe yapaıyor... ne 2.99 verelim

X plore hepsine fark atar hemde ücretsiz

solid explorer daha iyi bence

X-PLORE'nin üstüne tanımam..

"OI File Manager" da bir alternatif, sade arayüzü var, hoş bence.

Bu kadar gereksiz bir haber görmedim. Herhangi bir ücretsiz dosya yöneticisi zip oluşturabilirken bu 3$'a oluşturuyor. Siz de bunun tanıtımını yapıyorsunuz. Es file explorer bundan çok daha iyi.

es file explorer burada anlatılan bütün işlevleri ve daha fazlasını bedavaya yapıyor

Bunu kullanıyorum ve gerçekten harika. Kesinlikle tavsiye ederim.

Birkaç eksiği dışında astro en kullanabilir

Solid Explorer candir

@08 Eyl 2013 20:37 seks candir

Es file explorer bir numara

herkesin bir bildiği var tabi fakat yıllardır bu işlerle aşır neşir olan bir firma var ki ben hala onun geliştirdiği uygulamaları kullanmaktayım symbian kullandığı zamanlarda da o program cihazımda kuruluydu, lonely cat games'in xplore isimli dosya yöneticisinden bahsediyorum bu uygulamada ayrıca root explorer özelliğide var ,belki diğerlerindede vardır ama bu uygulama kullanım özelliği ile ön plana çıkıyor,bana göre en iyisi xplore...

ES File bunu yer bitirir...

XPlore bana bunların hepsini ücretsiz olarak sunarken ben neden buna para ödeyeyim ki?

Es file explorer varken hiç gerek yok böyle şeylere..

Sen de yorum yaz