Bu uygulamayı indirdiyseniz, 5 dolarınız var!

Eğer siz de Google Play'den bu uygulamayı indirdiyseniz, Google size 5 dolar ödeme yapacak!

  • Cem Şancı
Virus Shield aldatmacısına 5 dolar özürü!

Google, Android kullanıcılarını hedef alan Virus Shield uygulamasının "üçkağıtçı" çıkması üzerine, bu uygulamayı satın alarak dolandırılan kullanıcılara 5 dolar geri ödeme yapmaya karar verdi.

Virus Shield, Android kullanıcılarını gerçek zamanlı olarak virüslerden koruma sözü veriyordu ve telefonda tarama yaparak virüsleri temizlediğini iddia ediyordu. Ancak uygulamanın aslında bir antivirüs yazılımı olmadığı, tüm işlevinin kalkan logosu içindeki çarpı işaretini OK işaretine çevirmekten ibaret hilekar bir uygulama olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Google uygulamayı Google Play'den çıkartarak uygulamayı satın almış olan 10 bin kullanıcıya 5'er dolar geri ödemeye karar verdi. Kullanıcılar, uygulamaya ödedikleri 5 doları, 14 gün içinde geri alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

1 dolar yani türkiyede 2 tl fazla alıyorlar keşke bende satın alsaydım 2 tl kar ederdim :D

@22 Nis 2014 15:10 zaten 5 dolara alıyosun az mantık yürüt tl olarak 10 liraya alıyon anlatabildimmi

sanmam boş bir eğlence programı olacağını uçuk bir ihtimal google ın geliştiriciye kestiği ceza bilgisi verilmemiş dolayısıyla google kullanıcı verilerini onlara 5$ ödeyerek eline geçirmesi için bir firmaya böyle bir uygulama yaptırmak isteyebilir mi?

Bu androidçileri iyi dürtüyolar :D :D

Arkadas tamam Google burda hatali olabilir ama neticede program zararli yazilim falan tasimiyor sadece virus ve malware hikaye ama peki alanin hicmi sucu yok. Bir kere android icin store alisverislerinde zararli yazilim bulmak cok ama cok zor olsa bile periyodik bunlar telden otomatik siliniyor. Gelelim bu dalgayi satin alanlara Kaspersky, Antivir ve pek cok sirketin antivirusleri var gereksiz olmalarina ragmen yeni cikmis bir programa deneme yapmadan para yatiran sahislarin hic sucu yok oldukca ilginc.

@23 Nis 2014 00:02 Ücretsiz antivrusler var, örneğin CM Security, AVG... ESET'in elle güncelleme yapılan ücretsiz seçeneği bile var...

Sen de yorum yaz