Bu yeni ekranı iPhone 6'da görebiliriz!

Japonların elinden çıkan bu müthiş ekran teknolojisini, iPhone 6'larda görme ihtimalimiz çok yüksek!

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6'nın ekranı bu mu?

Apple'ın tedarikçi firmaları arasında bulunan Japan Display Inc, -kısaca JDIs- yeni ekran teknolojisini tanıttı. WhiteMagic adını verdikleri yeni LCD ekranıyla WUXGA teknolojisini sunan JDIs, Wide Ultra Extended Graphics Array ekranıyla daha gelişmiş bir görsellik sağlıyor. 7 inçlik ekranın Apple'ın yeni iPhone'larında da kullanılacağına ilişkin bir dedikodu hemen yayılmış durumda elbette. Ancak her ne kadar teknoloji bu olsa da, boyut 7 inç olmayabilir.

WhiteMagic teknolojisiyle oldukça ilgi çekici duran ekran, daha önce Sony'nin Xperia P isimli cep telefonunda da karşımıza çıkmıştı. Şimdi bu teknolojinin üzerine geliştirmeler uygulayan JDIs, daha geniş ekran boyutuna karşılık yüzde 40'lık bir güç tasarrufu sağlayabiliyor. Bu da ekranın yalnızca ceplerde değil, aynı zamanda tabletlerde de kullanılabileceğine ilişkin bir ipucu elbette.

Japan Display Inc. WUXGA ekranın özellikleri ise şöyle;

- 7.0 inç ekran boyutu (17.8 cm)
- 1200x1920 piksel çözünürlük
- 323 ppi piksel yoğunluğu
- 98.7 x 160.8 x 1.8 mm boyutlar
- %72 NTSC oranı
- 1800:1 kontrast oranı
- 160 dereceden yüksek görüntü açısı
- 500 cd/m2 (düşük güç modu) ve 1000 cd/m2 (dış modda) parlaklık

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Sony panasonıc ve japan dısplay anlaşma sağladı.Bu haber yalan.

bıktık iphone6 dedikodusundan

Haberin doğruluğundan emin misiniz acaba çünkü xperiablog sitesi bu haberi tam bir hafta önce yaptı ve ekran özellikleri 7 inç QXGA (1600x2560) 431 ppi şeklindeydi.

Biraz zor.. cok atip tutuyosunuz

Çıkana kadar hepsi yalan dolan

ehahaha :)) ziyaretçi ...

Bu türde teknoloji provider firmaları, Monitor Layout engine üreten firmalar Apple, Microsoft, Sony, Samsung vs her firma ile anlaşır..JDI aynı zamanda bir JEITA üyesi. Haber % 100 doğru sen konudan çok uzaktasın.

@06 Haz 2014 15:46 Sony ve Samsung'un ekran paneleri zaten kaliteli. O 2linin bu firma ile anlaşıcağını pek zannetmiyorum.

@06 Haz 2014 16:50 Senin zannına göre değil JEITA üyeliğine göre bu işler. JEITA yı aç üye listesine bak J harfina bas tüm üyelerden. Abuk sabuk yorum yazma. JEITA üyeleri tüm ekran vb teknolojileri geliştirir ve üyeler arası sürekli birbiri ile teknoloji takibi ve pazarlama stratejileri gerçekleştirilir. Senin zannına göre yeni Monitor layout engine ve display teknolojileri geliştirililmiyor.

iSheeplere göre beğenmedikleri yalandır...

Apple daha önce kullanılmayan, bilinmeyeni tercih edecektir.

Japon display,sony hitachi ve toshiba ortaklığından oluşuyor millet saçmalamış

Sen de yorum yaz