Bükülebilir ekranlı Galaxy Note 3 geliyor!

Galaxy Note 3'ün bükülebilen bir sürümü geliyor! Ancak her şey sandığınız gibi olmayabilir...

Bükülebilir ekranlı Galaxy Note 3 geliyor!

Bu ayın başlarında IFA 2013'te ortaya çıkan Galaxy Note 3'ün yeni, "bükülebilir" bir sürümü yolda. Ancak bu yeni Note 3'ün adındaki bükülebilirlik, cihazın kendisine yansımayacak.

Samsung'dan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre Galaxy Note 3'ün "bükülebilir ekranlı" bir sürümü üretilecek. Bununla birlikte cihazın kendisi bükülmeyecek. Bükülebilir ekranın anlamı, Note 3'ün ekranının neredeyse kırılmayacak kadar sağlam hale geleceği.

Bükülebilir ekrana rağmen telefonun bükülebilir bir yapıya sahip olmamasının nedeni, içindeki bileşenlerin bu olanağı kısıtlaması. Galaxy Note 3'ün "bükülebilir" sürümünü istediğimiz şekle sokmamız şimdilik mümkün olmayacak, ancak bu sayede elden düşme gibi durumlarda cihazın ekranının kırılma ihtimali neredeyse ortadan kalkacak. Devasa boyutlu cihazın elimizden kayma olasılığının diğer cihazlardan yüksek olduğunu düşünürsek, bu oldukça iyi bir geliştirme.

Bükülebilir ekranlı Samsung Galaxy Note 3, bu senenin dördüncü çeyreğinde ortaya çıkacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

ekranı nasıl bükeyim ya, kırılmaya dayanıklı demiyorlarda. Ne kadar dayanıklı yani? 3.kattan düşse üstünden araba geçse kırılmaz mı? :D:D

@25 Eyl 2013 14:21 Yok 12. kata çık at telefonu o zaman kırılır. Bu nasıl yorum ya, adamlar geliştiriyor işte bükülecek kadar esnekse elden düşmede kırılmaz işte. Piyasadaki telefonları düşür bakim elinden ne oluyor.

@25 Eyl 2013 14:21 nokia 3310 değil bu

bak bu alkışlanır.

Samsung için çok zor bir şey olmasa gerek. Sonuçta plastik doğası gereği bükülebilen bir şey.

@25 Eyl 2013 14:52 ahhahah :)

@25 Eyl 2013 14:52 Plastik büktükten sonra hiçyoktan eski haline geri dönüyor. Ama aliminyum nasıl bükersen öyle kalıyor düzelmemek üzere.

@25 Eyl 2013 19:04 Einstein kayıp oğlu :D Plastikle aliminyum arasındaki farkları çözdü hemen :D

yahu bu teknoloji muhabirlerimiz milleti saf yerine koymayı ne kadar seviyor. adamlar "curved" yani kıvrımlı cihaz yapıyorlar, bükülebilirlik gibi bir ifade hiç bir yerde geçmezken ilgi çekmek için atılan başlığa bakar mısınız?

Samsung için çok zor bir şey olmasa gerek. Sonuçta plastik doğası gereği bükülebilen bir şey. Ziyaretçi Bugün  14:52 sen öyle san daha iyisini yapta görelim...

@grezimonk Sakin ol plastik sever :)

Telefonun sağlamlığı keşke sadece camın kalitesine bağlı olsaydı. 2000 TL verip telefon alıyoruz, adamlar bize ucuz plastik satıyor. Görünüşü güzel kullanışlı falan ona bir şey diyemem, ama otobüste akbil basarken elimden düşen Galaxy S4'ümün camı ve kenarı paramparça olurken, uygulama geliştirip test etmek için aldığım ve S4 serviste olduğu için kullandığım Nokia Lumia 620 apartmanın 3. katından bir bebek tarafından aşağıya atıldığında sadece kapağının kenarı eziliyorsa, Samsung gibi bir firmanın malzeme kalitesini değiştirmesi şarttır. O kadar lükse girip 2000 TL verdik, 700 TL'lik telefondan sağlamlık dersi alıyor...

Bir işi; bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar. bnce helal olsun adamlar biseyler yapmak icin calisiyor

@25 Eyl 2013 19:14 dediğin sözlere göre ben az bilen akıl veren olayım ve sana plastiğe 2.000 TL bayılma diyerek bir akıl vereyim :)

Bende de s3 vardı yürürken düştü elimden yan taraf gitti.Telefonun karizması bozuldu.Yapcaksanız adam gibi yapın.Arkadaşta Nokia lumia var.Adam önümde düşürdü.Hiç bişe olmadı.Çizik bile yoktu.

Desene plastik kasadan sonra plastik cam koyuyorlar :)

Plastiğe 2000 lira vermeyin diye akıl vereceğinize biraz mantıklı alışveriş yapın da bunları söylemeyin ne yani aynı özelliklerin hepsini bile taşınayan xperia z2 ye 2500 lira mı vereyim. Ben gold teknoloji marketlerinden alışveriş yapiyorum bir yıllık kaskoya s3 icin 150 lira vermiştim bir yil telefonunu özgürce kullan cam patlasa 500 liradan yırtiyorsun diyelim telefonuna bisey olmadi 1 yil sonunda degismek istersen % 60 ını kasko karsiliyor ki ikinci el fiyatları zaten o civarda hatta daha az bile oluyor sen de üzerine ekliyorsun ve yeni telefon aliyorsun. Hadi diyelim telefonla devam etmek istedin illaki çizik oluşmuştur. O zaman da telefonun dis kasasini kapağıni bataryasini degidtiriyorsun ve yeni telefon almis gibi oluyor. Ben de note 3 alicam kasko fiyatının üstüne ekliyecem ve yine bu sefer 180 lira verecem ( malum ürün kalitesi artiyor) ve bir yıllık kasko alicam. Bu kasko isi hepsinden mantıklı yani

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir