Keşke olsa dediğimiz 17 teknolojik gelişme!

Her şeyin üstesinden gelen teknoloji bu basit 17 sorunu da çözebilseydi, hayat daha güzel olabilirdi

Google, ne aradığımı tahmin etme!

Google, ne aradığımı tahmin etme!

12- Google, ne aradığımı tahmin etme!

Google'ın otomatik-tamamlaması nadiren işe yarıyor. İşe yaradığında bile sanki bizi aşağıladığını düşünüyoruz. Sanki Google bize "Yine aynı şeyi aratıyorsun değil mi? Tahmin etmiştim. Çok sıkıcısın. Bir dahaki sefere daha orijinal bir şeylerle gel!" diyormuş gibi.

Muhtemelen böyle bir şey demiyor ve biraz paranoya yapıyoruz, fakat ihtimal dışı da değil.

13- Kişilere bakarken telefon etmek

Sesli arama yapmadan önce "emin misiniz?" diye bir onaylama sorusu olmalı. Telefon numarasını görmek için tuşladığımız eski bir arkadaşımızı bir de bakmışız ki arıyoruz bile...

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 49 Yorum

Evet,Pil 2.0

Google ile ilgili otomatik tamamlama konusunda size katılmıyorum. Diğer 12 nokta da gerçekten doğru tespitler var, elinize sağlık :)

1- daha uzun kablo istiyorsan daha uzun kablo al. icat edilmemiş değil. 2- pc'de "karşıdan yüklemeler" klasörüne, telefonda "download" klasörüne iniyor daima. 3- ayarlardan otomatik düzeltmeyi kapat. 4- sadece daha uzun ve daha kısa çalışmasını sağlamıyor makina programları. Bunu düşünmek ön yıkamalı 40 derece 600 devir ile ön yıkamasız 90 derece 1000 devir'i "sadece daha uzun dönüyor" diye düşünmektir ki ikinci ayar çamaşırını ..... atar. 5- girişte sormasına gerek yok. ayarları beğenmediysen kontrolleri tersine çevir diye bir seçenek oluyor ayarlarda. 6- nükleer pil olsun da telefondan yediğimiz radyasyon yetmiyor gibi pilden de yiyelim. Benzinlide de sürekli benzin bulunduralım yanımızda, koku da cabası. Şimdiki pil teknolojisini geliştiriyorlar ve pat diye de devrim olmaz pil teknolojisinde, sabır. 7- adblock kullan. 8- ekranın dönmesini kilitlemek çok zor değil. üstten indir bildirim ekranını ve kilitle ekranı. üstelik sadece android'de yok. symbian, iOS ve windows phone'da da var. 9- adblock kullan. 10- zorla yeniden başlamıyor. sen istersen senin pc'yi kapatmanı bekleyip bir sonraki açılışta da kuruyor güncellemeyi. 11- mikrodalga süresi bitince duruyor zaten. ek bir sensöre ne gerek var. 12- google ayarlarından google'ın tahmin etmesini kapatabilirsin. 13- rehber'de numarasını görmek için ismine tıkladığın kişiyi ikinci bir tıklama olmadan arayamazsın. buna özel bir teknoloji geliştirilmesini isteyeceğine ekrana ikinci kez yanlışlıkla basmamaya çalış. 14- iphone'lar sim kartı değiştirirken yeniden başlatma istemiyor. içindeki kartı çıkarıp yeni sim kart taksan hemen operatörü değiştiriyor ama telefon açık kalıyor. 15- operatörler bunu akıl etti ve şu an Turkcell ve Vodafone (Avea'da var mı bilmiyorum) kotayı aşarsan İnternet'e gitmeni engelliyor. istesen de giremiyorsun. 16- tarayıcından şifreyi hatırlamasını istersen şifreyi girmek daha kolay olur. 17- 1 televizyona neden 2 oyun konsolu bağladığınızı sormayacağım fakat uzatma kablo istemiyorsanız duvara sabit çoklayıcı prizler de var. illa odanın öteki köşesine götüreceğim elektriği derseniz, havadan iletemeyeceğinize göre illa ki kablo çekeceksiniz başka çare yok.

@23 Oca 2014 02:17 helal be yürü kardeş. her şeye kestirmeden çözüm. teknolojideki çoğu şeyde kolaylık var ama insanlar sırf hava atmak için aldığı cihaza hayran hayran bakmayı bırakıp ayarlarına girerek incelese her şeyi çözer zaten.

@23 Oca 2014 02:17 Sadece iphone degil hemen hemen butun androidlerde calisirken sim karti degistirebiliyorsun, pil engel teskil etmedigi surece.

@23 Oca 2014 02:17 Çok Doğru Yazmışsın Bütün Yazıların Çözümü Mevcut :)

Bence bunlara - Her yatağın yanında bir priz, - Kabloları karışmayan kulaklıklar, - Kumandadan kapatılınca stand-by durumuna gelen değil direk kapanan TV'ler eklenmeli.

indirilen dosyaların hepsi win8 de indirilenler klasöründe depolanıyor chip. Win7 dede aynıydı sanırım. Bilgisayarım penceresinde solda kısayolu var :p

10. maddede belirtilen sorun win8 de düzeltildi artık sessizce sizin yeniden başlatmanız bekleniyor. Neden yeniden başlatma gerektiğini ise internetten araştırabilirsiniz.

@23 Oca 2014 03:14 sonra gayri ihtiyari bir yeniden başlatıyorsun bilgisayar acil lazım bir işi yetiştirip hemen mail atman lazım ama bir bakıyorsun windows 3 gündür pusuda senin onu yeniden başlatmanı bekliyormuş ve 10 dakika boyunca açılmıyor otur bekle saç baş yol.

başka emriniz :) ancak istemekle yetinelim.. biri yapsada kullansak

Hayat daha güzel olabilirdi.... İnsanlar biraz daha çok sevseydi.

İronik bir bölüm: "Eskiden hiç böyle bir şey yoktu. Sonra bir başladı, herkes çok şikayet edince bir süre durdu. Ama anlaşılan şu sıralar bu işin ikinci dalgasıyla karşı karşıyayız. Her taraftan tekrar çıkmaya başladılar. Bir siteye girdiğimizde, sesli reklamların illa sesinin bangır bangır açık mı olması lazım? Tamam, videoyu oynatıyorsunuz ama bari sesi kısık olarak başlasın; dilersek biz açalım..."

Güzel makale. Özellikle pil konusu çok önemli, şimdiki cihazlara yetmiyorlar.

2. madde zaten Os X te var. sağ alt köşede indirilen herşeyi görebileceğiniz, arayüzü güzel bir indirilenler bölümü var. 14. madde ise sanırım Lumia 1020'de halledilmiş. çünkü resimlerinde sim kart yandan takıp çıkartıldığını gördüm. ne kadar doğru bilemem.

@23 Oca 2014 09:44 Nokıa N8'de hatta 6680'de bile yandan sim kart takıp çıkarma özelliği mevcut.

Sende üfürme bari. N8 anladımda 6680 kullanmasak inanıcaz.

@28 Oca 2014 00:38 6680 yazmam bir hata idi.Ayrıca onun yerine yazacağım telefon ise Nokıa 7650 idi yanılmıyorsam nokıanın 2. kameralı telefonu ve piyasada tutulan ilk kameralı telefonuydu. Sim kartı ise kameraüzerindeki küçük bir kapak kaldırılarak içeri itiliyordu.

Coguna katilmakla birlikte sanki kizlar yazmis diye dusunmeden edemedim.

Keşke olmasa dediğimiz 17 teknoloji gibi olmuş :)

Kafan çok güzelmiş, nerden aldın?

2m USB 2.0 icin, 3-5m USB 3.0 icin kablo mesafesi var, o nasi masaymiski uzanamiyorsunuz?

Chrome ve Firefox'ta indirilen dosyalarin varsayilan konumu bellidir.
Belgelerim\Indirilen Dosyalar
IE de zaten soruyor nereye indireyim diye?

Telefonlarda ise Android'de sabit konumdadir (Downloads) diger iOS dosya indirmeye izin vermiyor, WindowsPhone kisitli.

@23 Oca 2014 10:39 aynen katılıyorum... hatta androidde daha kolay gibi...

"Neden Nükleer pil yapmıyorlar? Benzinle çalışan bir pil bile daha iyi olacaktır" Oha artik yani.

yattığımızda dönmeyen ekran demişsiniz samsung'un galaxy modellerin de bu sistem mevcut sizin bakış açınızı kontrol ederek ekranı çeviriyor.

@23 Oca 2014 13:12 s3 ve sornasında var o

sırf haber olsun diye yapılmış bir makele

7- İnternet sitelerinde otomatik olarak çalan reklamlar.. zaten bu sitenin ana sayfası yakında bunun olacağının sinyalini veriyor.

10- Windows'u güncellemek için yeniden başlatmak gerekmesin.. buna kesinlikle katılıyorum format attıktan sonra 1 gün sırf pc açıp kapatmakla geçiyor.

Bazı şeyler için fazla sabırsızız. Roma bile 2 günde inşa edilmedi. :) Üstelik, dünyanın parasını verip aldığın cihazın özelliklerini bilmeyen o kadar çok insan gördüm ki yazık. Onlara en eski ve basit model de yeter.

telefonu uçak moduna al SIM kartı değiş uçak modundan çık aha yeni hat çalışıyor.(oha adamlar yapmış :: I )

@23 Oca 2014 16:55 zeki olduğunu sanıyorsun da bataryasını çıkarmak zorunda olanlar ne yapsın ? ukalalık aptalların işidir ;)

@24 Oca 2014 02:39 Sen de kendini zeki sanıyorsun ama Adamın işletim sisteminden bahsettiği yerde sen telefonları tasarımsal hatalarından bahsediyorsun. Mantık ?

7- İnternet sitelerinde otomatik olarak çalan reklamlar - Firefox + ghostery + flash block

Wi-fi elektrik olsa çoğu şeyde çözülmüş olur aslında :d Ah tesla aha

ortasında bıraktım okumayı hepsi saçma sapan fikirler

yattığında dönmeyen ekran galaxy s4te var ön yüzdeki kamerayla gözleri takip edip telefonla birlikte sen de yan yattığında ekranın dönmesine engel oluyor ve gayette güzel çalışıyor

indirdiğim dosyayı bulamıyorum diyor yaa.. Windows ara ne işe yarıyor acaba !!

resmen sacmalamissiniz

bu yazıyı hazırlayan arkadaş her ne içtiysen ben de istiyorum...

olur olur sayın yazar. notlarını kısa mesajla ilettim üreticilere aha birazdan yapıyorlar akşama hazır olur evine yollarlar. istersen senin düşüncelerini okuyup ona göre işlemler yapan fırınlar telefonlar arabalar makinalar yapsınlar. sen sadece armut piş ağzıma düş yap başka heç bişe yapma... bide armut gölgeliği buluruz sana ohh... değmesinler keyfine :):):)

bence eğlenceli bir çalışma olmuş. teşekkürler

10 numaralı keşke olsa, MS'in nakavt havlusunu attığı ve rezil olduğu konulardan bir tanesidir. Vadetmesine rağmen uygulamaya geçirememiştir.

Yazı orjinalden çeviri. Chip in pek kendinden üretim yazısı yok ki.. Tepkiler sanırım moderatöre:)))

hee odada 8 priz. hahaha! bir de gidin inşaat muhendislerine sorun bakalım ne diyecekler :D

@29 Oca 2014 22:08 Kendi evimde her odada 3er den 12 adet priz ve buna uygun tesisat kullandım.Ayrıca inşaat mühendisi ve elektrik teknisyeniyim.

why Arkadaş bunlar nasıl istek! istek dediğin; 1- Bitmeyen Pil 2- Işınlanma .... .... vs olur

Hayatımda bir çok saçma yazı okudum ama saçma olduğunu gördüğüm an bıraktım fakat bunu daha ne kadar saçma olabilir diye sonuna kadar okudum aşırı derecede boş zamanı olmalı ki insanın bu kadar saçmalasın..tebrikler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir