İnternette yaptığımız 8 saçma şey!

İnternette bu 8 aptalca şeyi yapmaktan asla vazgeçmiyoruz! İşte yapmamamız gerekenler...

Hassas bilgiler göndermek, "troll"ler

Hassas bilgiler göndermek, "troll"ler

2. Güvensiz bağlantı üzerinden hassas bilgiler göndermek: Herkese açık bir Wi-Fi bağlantısı kullanırken, HTTPS olmayan bağlantılarınızı herhangi bir kişi izleyebilir.

3. "Troll"leri beslemek: Tartışma platformlarında nefret içerikli mesajlar gönderen "troll"lerin amacının size saldırmak olmadığını, bunu ortalığı kızıştırmak için yaptıklarını unutmayın. Bu kişiler eğer başkalarına zarar veriyorsa, yapabileceğiniz en doğru iş, site yöneticilerine başvurmaktır. Birçok web sitesinde gönderileri site yöntecisine bildirmeye yönelik bir işlev bulunuyor.

Eğer "troll" tuzağına düşerseniz, sakin ve olumlu bir şekilde cevap vermek yerinde olacaktır. Karşı görüşü kabul etmeniz, muhtemelen "kötü" kişinin işine gelmeyecektir. Ancak sizinle aynı görüşe sahip biriyle tartışmak, biraz daha zor olabilir.

4. Kişisel bilgileri web tarayıcınızda bırakmak: İnternette oldukça uzun zaman geçirdiğimiz için, tarayıcımız bazı bilgiler için iyi bir kaynak halini alabiliyor. Herhangi bir kişinin web tarayıcınızı açarak hakkınızda birçok şey öğrenmesi oldukça kolay.

Tarayıcı etkinliğinizi gizli hale getirmek uğraşlı ve kullanışsız olabilir, ancak yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle bilgisayarınızı bırakırken onu bir parola ile kilitleyebilirsiniz. Bilgisayarınızı kullanmak isteyen kişiler için Guest (Misafir) hesabını etkinleştirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Facebook "beni izleme" seçeneğini hiç takmıyor ki. Amazonda baktığım her ürün sağ tarafta yer alıyor. Facebook kapalı gezsem bile bu böyle.

Kişisel bilgilerimi Chromede bulunduruyorum diğerlerini es geçtim

güzel yazı olmuş sonuçta .....asla ama asla kendi evimi işaretlemem

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir