Ücretsiz download: BurnAware Express

Bugünün ücretsiz yazılımı, verilerinizi kolayca CD/DVD ve Blu-ray disklere yazmanıza olanak tanıyor.

Programın Kullanımı (2)

Ancak BurnAware Express ile yapabilecekleriniz bununla sınırlı değil. Örneğin bu yazılım ile Audio CD yani müzik CD'leri de oluşturabilmeniz mümkün. Bunun için ana pencereden 'Audio CD'ye tıklayın ve yeni açılan pencereden 'Add Files...'ı seçerek bir müzik dosyasını ekleyin. Ardından OK'a bastıktan sonra eklediğiniz müzik dosyalarının bir listesini göreceksiniz. Müzik dosyaları 'track' olarak kaydedileceğinden dolayı bu boş medyanıza sınırlı sayıda dosya ekleyebileceksiniz. Müzik dosyası ekledikçe de ana pencerenin sağ alt köşesinde 'X min available' yazısını göreceksiniz. Bu kısımda gördüğünüz rakam, daha kaç dakikalık müzik dosyasını bu boş medyanıza yazabileceğini gösterir. Yazma işlemi için ise yine aynı yolu takip ediyoruz: Compilation > Burn Compilation veya pencerenin sağ üst köşesinde yer alan kırmızı yuvarlak butona da tıklayabilirsiniz.

BurnAware Express ile imaj yani kalıp dosyaları da boş medyalarınıza yazabilmeniz mümkün. Bunun için ise 'Burn Disc Image' butonunu kullanacaksınız. Ardından açılan pencerede ise 'Browse...'a tıklayarak yazmak istediğiniz imaj dosyasını sisteminizden bulun ve seçin. Ardından ise kırmızı yuvarlak butona basmanız yeterli.

Benzer şekilde varolan imajı boş medyaya yazmak yerine, kendi imaj dosyanızı da oluşturmanız mümkün. Bunun için de 'Make CD Image' butonuna tıklayın. Aynen ilk adımda anlattığımız gibi verilerini 'Add Files...'a tıklayarak tek tek ekleyin. Bundan sonraki adımda ise Compilation > Build Image yolunu izleyin ya da yuvarlak yeşil butona tıklayın. Bu sayede imaj dosyanızı oluşturabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir