Bütün meselemiz "iPhone 7'nin rengi" mi?

Görünüşe göre birçok Apple fanı, iPhone 7'nin teknik özelliklerini kafaya takmıyor bile. Onlar için en önemli yenilik...

  • Zeynel A. Öztürk
Bütün meselemiz "iPhone 7'nin rengi" mi?

Kendimizi hiç olmadığı kadar çok yayınladığımız bir dönemdeyiz. Hayatımızın her detayını Facebook'ta anlatırken, öfkemizi Twitter'a döküyor, bıkmadan çektiğimiz selfie'lerimizi Instagram'da ve Snapchat'te bizi merak eden takipçilerimizle paylaşıyoruz. Öyle ki bazı araştırmalar, genç kızların haftada 5 saati selfie çekmekle geçirdiğini söylüyor.

Ünlülerin çoğu da sosyal ağları kullanarak kendilerini eksiksiz biçimde paylaşıyor ve bu yeni medyayı sonuna kadar kullanıyorlar (aslında bu işi iyi bildikleri için ünlüler). Peki ürünleriyle olduğu kadar tanıtımlarıyla da konuşulan Apple, Çarşamba günü hangi konu üzerinde duracak? Odak noktası iPhone'daki geliştirmeler mi, yoksa daha yüzeysel değişiklikler mi olacak?

Kulaklık girişinin gidişinin ve kameranın çok önemli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak dijital pazarlama şirketi iQuanti'ye göre "iPhone 7"den sonra en çok aranan arama terimi, "iPhone 7 color" (yani "iPhone 7'nin rengi"). Görünüşe bakılırsa birçok kullanıcı, iPhone 7'nin sunacağı yeni renk seçenekleri için büyük heyecan duyuyor. Tüketicilerin büyük çoğunluğunun bilgilendirilmeden çok etkilenmeyle hareket ettiği doğru, ancak örneğin "mavinin x tonuyla" gelebilecek bir iPhone'un bu kadar çok heyecan uyandırması gerçekten de ilginç.

Çarşamba günü yapılacak Apple etkinliğinde firmanın iPhone 7'nin hangi özellikleriyle bizi etkilemeye çalışacağını biz de merak ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Allah akil fikir versin ne diyelim ki....

Şimdi gel de bu nesilden gelecek bekle. Hepsini psikolojik tedaviden geçirmek gerek. (Bu kadar çok kişinin renk takıntısı olma ihtimali çok az o sebeple takıntılı insanlara getirilen bir eleştiri değildir.)

Olumsuz anlamda söylüyorum: ''Bu işte bir büyü var!''

Mesela mavi renkli bir iPhone olsa kesinlikle onu alırım. Diğer türlü fark etmez hangi renk olursa olsun.

teknoloji haberlerini takip eden ve apple'ın geçmişteki değişim hamlelerini bilenler az çok iphone 7'nin nasıl bir şey olacağını biliyordur zaten. iphone 6'daki a9 işlemci yerine a10 işlemci, 12 mp kamerada çeşitli iyileştirmeler (muhtemelen yine 12 mp olacak çünkü samsung,sony vs gibi firmalar IFA'da tanıttıkları telefonlarda çok büyük değişim sunmadılar.), 2 gb ram yerine muhtemelen 3 gb'lık bir ram kullanılacak. Donanımsal farklar tahminimce bu yönde.

Masada güzel duracak ya hani...Laptop seviyesindeki işlemcisinden bahseden yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play