Büyük Hadron Çarpıştırısı Street View'da!

CERN'deki Asrın Deneyi'ni ve Büyük Hadron Çarpıştırısı'nı gezmek isteyenler... Google emrinizde!

Büyük Hadron Çarpıştırısı Street View'da!

Google'ın Street View kütüphanesi artık CERN'ün Büyük Hadron Çarpıştırısı'nın bulunduğu tünelde dolaşmanıza izin verecek.

CERN'den iletişim bölümü başkanı James Gillies'in Google'a giriş izni verdiklerini, böylece "müthiş tesislerini mümkün olan en büyük çevreye ulaştırabileceklerini" söyledi. Gillies, bu çevreye CERN'de çalışan ancak LHC'yi ziyaret etme şansı bulamayan araştırmacıları da içerdiğini söylüyor.

360 derecelik görüntülerdeki detaylar çok yüksek olmadığından hangi makinenin ne işe yaradığını anlamak biraz güç. Atomların birbirleriyle çarpıştığı LHC'ye inmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Half Life'ın gerçeği gibi...

@05 Eki 2013 19:41 sana bile eksi veren var yani oha diyorum.

google ın girmediği delik, yemediği halt yok, ama işin sonuna bak sen.. dünyanın parasını kazanan da o...

İnternette araştırdım ki bu CERN laboratuarı yer altında ve herkesi içeri sokmuyorlarmış (bu açıklama ile herkesin içinde bende dahil olduğumdan beni de içeri sokmayacaklar yani! ). Neden içeri almıyorlar ki? Bu Street View ile dolaşmak hiç zevk vermiyor, insan orada gördüğü tuşları kurcalamak civatalarla filan oynamak istiyor. Uyuşturucu bağımlısının; uyuşturucu ile aynı odada yalnız kalması gibi benzer duygular yaşıyorum. Ama CERN üniversitesine şikayet mektubu yazdım; eğer beni oraya sokmayacaksanız o zaman orayı yıkın diye. İnsana hizmet etmek için mi yapıyorlar eziyet etmek için mi yapıyorlar belli değil! Kızdım ama ya!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir