Büyük iPhone 6 için daha fazla öder misiniz?

Gerçekten büyük ekranlı bir iPhone 6 gelirse, onun için daha fazla ödemeyi kabul eder misiniz?

Büyük iPhone 6 için daha fazla öder misiniz?
iPhone 6 ekran sızıntısı

Yapılan yeni bir bağımsız müşteri anketine göre, Apple eğer 5.5 inç ekran boyutunda bir iPhone çıkarırsa, yeni satış rekorları bizleri bekliyor olabilir. Yurt dışında yapılan araştırma kullanıcıların, Apple'ın iPhone Air ismiyle tanıtabileceği 5.5 inç ekran boyutuna sahip akıllı telefona daha fazla para verebileceğini ortaya çıkardı.

Amerika'da kullanıcılar şu anda operatör kontratıyla birlikte 4.7 inçlik iPhone 5S'e 299 dolara sahip olabiliyor. Müşteri anketleri, Apple eğer gelecekte büyük ekranlı bir model çıkarırsa, kullanıcıların ceplerinden 100 dolar daha fazla para çıkarmayı göze alacaklarını kanıtlıyor. Yani yeni 5.5 inç'lik iPhone, yurtdışında 300 dolarlık kontratla büyük başarılar yakalayabilir. Her ne kadar Apple yeni çıkardığı iPhone'larda fiyat arttırmaya başvurmasa da belki bu devasa iPhone'da yeni bir strateji izleyebilir.

Aynı zamanda kullanıcıların yüzde 38'i 4.7 inç'lik iPhone 6'ya 199 dolar vermeye hazır, diğer bir yandan yüzde 26'sı 5.5 inçlik iPhone 6'ya 299 dolar vermeye hazır. iPhone 6 'nın fiyat dedikoduları arta dursun, aynı zamanda iPhone 6'nın çıkış tarihi de eylül ayı olarak kesinleşmiş gözüküyor.

Ömercan Çelikler

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

evet kabul ederim

IPHONE zaten sunfuğu donanıma göre çok pahalıydı, o durumda iyice kazık hale gelir. Değmez...

hayır 5 kuruşta ödemem adamlara 2000 3000 lira para ödüüyorsun ve görüntülü konuşamıyorsun veri alış verişi yapamıyorsun

@06 Tem 2014 11:22 görüntülü konuşamıyosun ?

Ben zaten 0€ verip alıyorum pek fark etmez bana :-)

Ulan dalga geçer gibi 200 dolar vermeye hazır diyorlar biz, 4" ıphone'a 900 dolar veriyoruz

Burada 2000 TL!!

Biraz battı balık yan gider durumu oluşacak.

hayır ödemem. ama gönlüm var tabi

Düşünebilirim

İphone 5s Amerika da 4.7inç mi ekran boyutu lütfen hemen acilen cevap bekliyorum bilenler lütfen söylerse sevinirim teşekkürler şimdiden :)

@06 Tem 2014 13:40 Onu bosverde seni kim siparis etti burya onu soyle...

@06 Tem 2014 13:40 şuan aydan yazıyorum burda daha o boyuta ulaşmadı

hayir. okadar para vericem bide sacma kisitlamalari olucak. htc king

Hayır değil bu ne saçmalık 4.7" yok 8 " heryerde aynı donanım kardeş neyin kafasını yaşıyorsun (:

300 değil 399 dolar oluyor.

adamlarda 300$ bizde 3000 TL :D hay adaletini dünya..len sayın tayyip vergiye zam zam böyle olur işte

İPhone almakla bir defa hata yaptım bir daha asla.

İPHONE VE SAMSUNG ARASINDAKI EN ÖNEMLİ KAPISMA OLUR BENCE SAMSUNG EKRAN BUYUKLUĞÜ İÇİN ÜRÜN ALIYOLAR SİMDİ APPLE İPHONENİN EKRANINI BÜYÜTÜRSE EĞER İPHONE ALIMLARI ARTIÇAK KENDİ ŞAHSİ GÖRÜSÜM

ben daha fazla öderim; çünkü stabil, kaliteli, güvenilir, büyük ekranlı, iphone-ipad hibridi bir akıllı cihazdan bahsediyoruz. uzun süredir apple'ın phablet üretmesini bekliyordum zaten. umarım 5.5 inch'lik cihazı üretirler.

Yeni çıkan her iPhone modelini alıyorum. Daha büyük ekranlı model de piyasaya çıkarsa hemen eskisini satıp yeni modeli alırım.

iSheepler hala 3G görüntülü görüşme yaptırmayan tekno tuğlaya 3500TL'ye kadar rahat verir...

her 100$ türkiyeye 1000 tl olarak yansıyor

yanıldığınız bir nokta var, turkiyede dediğiniz gibi vergilerde işin içine girince biraz pahalı oluyor fakat $299 lik fiyat etiketinin başında farkettiyseniz "kontratli" yazıyor, yani fiyatın geride kalanını faturaniza ek olarak 24 ayda ödeyeceksiniz demek. bu geride kalan $400 lik kısmı odeyeceginiz ve iPhone nun size $699 a mal olacağı anlamına geliyor. fiyatlar konusunda yanılıyor olabilirim, ama ödeme mantığı bu, bilmeyenlere duyrulur.

Iphone 5.5 inc olursa samsung ve andrlidi hemen birakirim .sirf bugune kadar iphone nin ekrani kucuk diye giciktim birde kamera en az 13 mp olmali oda en azz.

hayır... ben zaten iphone'u ufak olduğu için tercih ediyorum. yani tercih sebeplerimden birisi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir