"Büyük lokma ye, büyük laf etme" taktiği

MS ne yapmaya çalışıyor: Microsoft'un yeni arama motoru Bing için yaptığı açıklama herkesi şaşırttı.

  • Ümit Öncel
Microsoft'un hedefleri büyük değil...
Ballmer'ın Bing hedefleri çok büyük değil.

"Aramada daha iyi olmak istiyoruz. Endüstriyi ileriye taşıyan firmalardan biri olmayı umuyoruz" diyen kişi Microsoft'un patronu Steve Ballmer. Ballmer, arama konusunda yeni projeleri olan Bing'e güveniyor ama görünüşe göre beklentileri de pek yüksek değil. Arama motorunun herkese cazip gelmeyebileceğini söyleyen Ballmer, %20'lik bir pazar payı elde etmeyi umduklarını açıkladı.

Reklam konusunda Microsoft'un bütçesi hakkında bazı söylentiler var fakat henüz kesin bir rakam açıklanmadı. Steve Ballmer bu konuyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Tanıtım bütçesini onaylarken neredeyse küçük dilimi yuturyordum". 60 milyar dolarlık firmanın yöneticisi olan Ballmer'ı bu kadar etkileyen reklam bütçesinin tahminlerin bile ötesinde olabileceği ihtimali güçlenmeye başladı.

Tüm bunlar, Microsoft'un aslında %20'den çok daha fazlasını hedeflediğini, ancak olası bir başarısızlık durumunda "büyük lokma ye, büyük laf etme" durumuna düşmek istemediğini gösteriyor. Bakalım Bing Google'ı ne kadar sarsabilecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence biri google'a dersini vermeli çok semirdiler.

adam akıllı olursa kullanırım . arada değişiklik olmuş olur. Her ne kadar google cok işime yarasada.

Google ile hızlı ve kolay şekilde istediğime ulaşıyorum. Daha fazlası bile olsa kullanmam. Bir kere MS ürünü kullanmak bana ters.

çok hantal bir kullanımı var. Resimler içinde arama yaparken çok kasıyor. Ayrıca arkaplana resim koyması da tamamen göz boyama politikasının bir başka boyutu. (bkz. w7,vista)

Live.om a girdim sandım ilk önce hani ya nerde bing.com aynı live.

Ama şuna güldüm. Steve ballmer küçük dilini yuttuysa Bill gates kesin felç olurdu o bütçeye.

Neden? Belkide %20'lik pay elde edebilmek için gereken reklam bütçesi Ballmer'in küçük dilini yutmasına sebep olmuştur ;)

denedim bazi kelimeleri aradığında yeterli sonuca ulaşmıyor. beta olması bu durumun nedeni olabilir.

"Yahoo" satın alınıp "bing.com" ile entegre edilirse belki o zaman yüzde %20-30 'luk pazar payı elde edilebilir. Google'u pek sevmesem de -çok fazla bilgi topluyorlar ; kardeşim rahat rahat porno sitelerine giremiyecekmiyiz :)) alıştık artık ya...! Bu saatten sonra eski köye yeni adet getirmenin alemi yok

tabi arama motoru olarak google ile yarışamayacaklarını biliyolar herkes biliyo %20 yi yakalasınlar o bile fazla bence

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir